Celkem zasahovali jednotky u téměř dvou set událostí. Popadané stromy na komunikacích zapříčinily i řadu dopravních nehod. „V neděli před půl pátou odpoledne narazila řidička s vozidlem do padlého stromu na komunikaci u Jindřichova na Žďársku. Po půlnoci narazila dvě osobní vozidla do padlého stromu na komunikaci u Chotěboře. A v pondělí ráno řešili hasiči náraz vozidla do padlého stromu u Studence na Třebíčsku. Všechny nehody se obešly bez zranění, " informovala mluvčí hasičů Petra Musilová.

Zásahy pokračují i během pondělí, kdy hasiči řešili přes dalších padesát událostí. Největším problémem jsou stále popadané stromy a větve, které blokovaly komunikace a bránily plynulému provozu.

Ilustrační foto
Nehodu u Jihlavy zavinil opilý Ukrajinec, který v Česku pobýval neoprávněně

Nejvíce práce je stále na Žďársku a Havlíčkobrodsku. „ Za pomocí motorových pil odstraňovali stromy a větve na Havlíčkobrodsku například u Jitkova, Krucemburku, Údav nebo Lípy. Na Žďársku byl zásah hasičů nutný například u Daňkovic, Herálce, Uhřínova nebo Velké Losenice. V ulici Nad Plovárnou v Jihlavě v tuto chvíli jihlavští profesionální hasiči provizorně upevňují strženou plechovou střechu na domě," vyjmenovala Musilová.