Popadané stromy a mráz na řadě míst Vysočiny komplikují v sobotu dopravu. Vozovky jsou špatně sjízdné. Do popadaných stromů narazili řidiči u Suché, Otína, Rudíkova a Bohdalce. Problémy jsou také na silnici I/19 mezi Bystřicí nad Pernštejnem a Lesoňovicemi a dále na silnici II/402 mezi Třeští a Stonařovem. 

Kvůli ledovce je špatně sjízdná silnice I/38 u obce Radostín na Havlíčkobrodsku. Další problémy jsou na silnicích nižších tříd napříč celou Vysočinou. Od páté hodiny ranní se v kraji stalo osm dopravních nehod.

Ilustrační foto
Kvůli silnému větru jsou na Vysočině a Blanensku tisíce lidí bez proudu

Hasiči kvůli počasí zasahovali od pátečního odpoledne do sobotního rána u téměř dvou stovek komplikací. "Nejčastěji jsme odstraňovali stromy a větve, které padaly na silnice a bránily plynulému provozu," uvedla mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová. V sobotu před sedmou hodinou ráno odstraňovali žďárští hasiči ze silnice stržený přístřešek u obce Kotlasy.

Kvůli extrémnímu počasí je v sobotu ráno omezen provoz na železnici v úseku mezi Rožnou a Nedvědicí a od Kralic nad Oslavou k Náměšťi nad Oslavou.

Naďa Urbánková
Zemřela česká zpěvačka a herečka z Želivi Naďa Urbánková. Bylo jí 83 let

Silný vítr poškodil na Vysočině také energetickou síť. Stromy a ulámané větve padaly na vedení vysokého napětí. Přes pět tisíc domácností mělo ráno problémy s dodávkami elektřiny. "S důsledky silného větru se potýkáme už od pátečního odpoledne, večer se nám situaci povedlo stabilizovat, nicméně noční silný vítr přinesl další poruchy," uvedl mluvčí energetické společnosti EG.D Roman Šperňák. Během soboty se dodávky elektřiny obnovují.