Od 06:00 se stalo 11 dopravních nehod, při nichž byli podle informací policie lehce zraněni dva lidé. V noci na dnešek byl v kraji pětistupňový mráz, k ránu se začaly objevovat přeháňky, které namrzají. Silnice jsou sjízdné se zvláštní opatrností, uvedl dispečer krajské správy a údržby kolem 08:30.

Dispečer uvedl, že se zatím potvrzuje výstraha meteorologů na tvorbu ledovky, která platí od 07:00 do 15:00. V noci byl klid, k ránu začal postupovat pás oblačnosti od severní části Havlíčkobrodska. Kolem 07:30 to začalo klouzat na silnici I/38 z Havlíčkova Brodu směrem na Čáslav, havarovala tam auta. Silničáři vyjeli se sypači v celém okrese. "V této chvíli už je venku i celá Jihlava, protože to začalo klouzat i směrem od Jihlavy na Žďár nad Sázavou, tam máme také bouračku," doplnil dispečer.

Policejní mluvčí Dana Čírtková před 08:30 uvedla, že řidiči mají problémy napříč krajem. První nehoda se stala kolem 06:00 na Žďársku. Na hlavním tahu mezi Havlíčkovým Brodem a Čáslaví se kamion po srážce s osobním autem převrátil na bok a částečně zasahoval do vozovky. Stalo se to půl kilometru od obce Kámen.

Přes den musejí řidiči v kraji počítat s občasným sněžením, deštěm se sněhem nebo mrholením. K večeru už by měly být srážky jen místy. Odpolední teploty se budou pohybovat od minus jednoho po plus tři stupně Celsia.