„Tam jelo v tu dobu vozidlo Porsche a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě utrpěla zranění spolujedoucí v automobilu Porsche,“ okomentovala nehodu policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Neděle byla kritická na silnicích napříč Vysočinou, řidiči často končili v problémech poté, co jim auto na sněhu uklouzlo. Už tři hodiny po půlnoci se po smyku převrátil na bok čtyřiatřicetiletý řidič u Daňkovic na Žďársku. Škoda je předběžně odhadovaná na tři sta tisíc korun, dechovou zkoušku i test na drogy řidič bezdůvodně odmítl.

Smyk dostal také devětasedmdesátiletý řidič, který před desátou dopoledne havaroval v Hříběcím na Pelhřimovsku. Naboural do zaparkovaného auta, které po nárazu skončilo v plotě. Škoda je v tomto případě dvě stě tisíc korun. Nikdo se nezranil a přítomnost alkoholu vyoučila dechová zkouška.

Před polednem došlo k další nehodě mezi Rozsochatcem a Chotěboří, kde padesátiletý řidič prudce zabrzdil a dostal smyk. V protisměru se pak srazil s nákladním autem. „Vlivem dopravní nehody došlo ke zranění řidiče osobního vozidla a jeho spolujezdkyně, kteří byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do nemocnice v Havlíčkově Brodě,“ uvedla komisařka Michaela Lébrová s tím, že škoda je přes sedmdesát tisíc korun.

Policie. Ilustrační foto
Pátrání po ztraceném muži z Meziříčí mělo tragický konec

Další nehodu pak policisté evidují po šesté hodině večer u Kamenné Lhoty, rovněž na Brodsku. Sedmadvacetiletá řidička opustila za zatáčkou sněhem pokrytou silnici a narazila do sloupu telefonního vedení. Nehoda si vyžádala zranění řidičky a škodu kolem sto tisíc korun.

Nehoda řidiče pod vlivem alkoholu se pak stala už v sobotu před šestou hodinou večer. Pětatřicetiletý řidič bez „papírů“ dostal smyk v zatáčce u Jam na Žďársku. Strážci zákona mu následně naměřili 2,90 promile alkoholu v dechu.

Všechny nehody souvisí se sněhem, který o víkendu zasypal Vysočinu. Český hydrometeorologický ústav informoval, že po neděli bylo například v Novém Rychnově na Pelhřimovsku dvanáct centimetrů sněhu a jen o centimetr méně v Kostelní Myslové na Jihlavsku.