„Z prvotního ohledání místa bylo zřejmé, že muže srazilo zřejmě osobní vozidlo, a jeho řidič z místa dopravní nehody ujel. Okamžitě se rozjelo rozsáhlé pátrání s cílem co nejrychleji vypátrat vozidlo, které mělo účast na dopravní nehodě, a co nejrychleji ustanovit jeho řidiče,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté ohledávali prostor a zajišťovali stopy, které by jim mohly pomoci při pátrání po autě, které chodce srazilo. Na místo byl vyslán také policista se služebním psem.

„Ještě včera v dopoledních hodinách se jim podařilo vypátrat podezřelé vozidlo a ustanovit osobu, která auto nad ránem s největší pravděpodobností řídila. Osobní vozidlo značky Nissan Primera jsme zajistili pro potřeby jeho důkladného ohledání. Současně kolem desáté hodiny dopoledne policisté zadrželi v místě bydliště třiadvacetiletého muže, který je důvodně podezřelý, že vozidlo řídil. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní – 0,60 promile alkoholu v dechu. U muže bylo zajištěno lékařské vyšetření spojené s odběrem krve,“ sdělila v pondělí ráno policejní mluvčí.

Zadržený muž vzápětí skončil v policejní cele. „Další podrobnější informace k tomuto případu nebudeme v současné době sdělovat. Případ si převzali kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Žďár nad Sázavou, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti,“ doplnila Dana Čírtková.