Nehoda se stala ve středu ráno. „Policisté integrovaného operačního střediska přijali oznámení o nehodě před půl devátou. Šlo o střet osobního vozidla a osobního vlaku na železničním přejezdu v katastru obce Rodkov na Bystřicku. Policisté na místě nehody po prvotním šetření zjistili, že jednadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda Felicia jel po silnici ve směru od obce Rodkov směrem na Bystřici nad Pernštejnem. Při přejíždění přes nechráněný železniční přejezd se signalizací z dosud nezjištěných příčin přehlédl přijíždějící osobní vlak,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Druhou sezonu zahajuje Dětské centrum Zahrádka, které funguje ve žďárské Dvořákově ulici. Zařízení má k dispozici i velkou zahradu.
Soukromé školičky lákají na individuální přístup i pobyt v přírodě

Ve vlaku v době střetu s autem cestovalo dvanáct lidí, nikdo z nich se při nehodě nezranil. „V osobním vozidle cestoval sám řidič. Utrpěl zranění, které si vyžádalo jeho převoz do zdravotnického zařízení k dalšímu ošetření,“ uvedla Čírtková.

U řidiče automobilu i u strojvůdce provedli policisté dechovou zkoušku na alkohol, u obou mužů byl výsledek negativní.

Provoz na silnici v místě nehody řídili v době vyšetřování nehody policisté kyvadlově. „Provoz na trati byl zastaven a pro cestující z vlaku byla řešena náhradní doprava. Na místě v současné době stále probíhá šetření a zasahují tam složky integrovaného záchranného systému,“ dodala mluvčí policie.