Stejně jako jeho matka a další spolujezdkyně ve voze. Uvedli to alespoň policisté.

Ve dvě hodiny v noci mířili policisté, hasiči i záchranáři k Větrnému Jeníkovu na kilometr 103,5 dálnice ve směru z Prahy na Brno.

Tragicky tam skončila nehoda kamionu DAF s německou poznávací značkou. „Řidič z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo silnici. Kamion se obrátil na bok, muž nehodu nepřežil,“ potvrdila jihomoravská policejní mluvčí Soňa Svobodová.

Náklaďák převážel mražené maso. „Na tomto zboží vznikla škoda 710 tisíc korun. Všechno maso musí být zničeno,“ doplnila další informace mluvčí policie.

Druhá vážnější nehoda na dálnici se stala poblíž Meziříčka na 129. kilometru v neděli v 11 hodin. Bylo to opět ve směru na Brno. Osobní auto, ve kterém seděla kromě řidičky ještě jedna další žena a dvouleté dítě, dostalo smyk a otočilo se na střechu.

Kvůli podezření na nějaká zranění, hlavně u dítěte, vzlétal vrtulník záchranné služby. „Řidička patrně nepřizpůsobila rychlost jízdy povětrnostním podmínkám a stavu vozovky,“ vyjádřila se policejní mluvčí Svobodová.

Dálnice musela být v případě dopolední nehody na krátko uzavřena, z čehož hned vyplynuly další problémy. „Je tam nebezpečí dopravního kolapsu,“ upozorňovali policisté v dopravním zpravodajství.

„Několik řidičů v koloně nedobrzdilo, takže došlo k několika srážkám aut. Škody ale nepřesáhly 100 tisíc korun, proto se řidiči rozhodli tyto události neoznámit,“ vysvětlila Soňa Svobodová.

Na autě, které se ocitlo na střeše, byla pak vyčíslena škoda 200 tisíc korun. Dítě mělo být s matkou po ošetření propuštěno z nemocnice. Problémy ale nebyly jen na dálnici. Na Třebíčsku byl například nejhůře sjízdný úsek silnice z Jaroměřic nad Rokytnou do Třebíče.

V Třebíči pak v neděli dopoledne lehce boural řidič osobního auta Audi A4. Dostal na zledovatělé vozovce smyk, nezvládl řízení a narazil do betonového sloupu.

Na Havlíčkobrodsku byl do 18. hodiny relativně klid. „Hlášenou nehodu nemáme žádnou,“ sdělil operační důstojník policie. Bez vážnějších nehod se jezdilo také na Pelhřimovsku.

Jaroslav Paclík, Reportéři Deníku ..:text