„Třiašedesátiletý řidič s osobním vozidlem Mitsubishi Pajero projížděl po silnici I/37 ve směru od Laštoviček směrem k Ostrovu nad Oslavou. Řidič při jízdě v klesání do levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mokré vozovce dostal smyk, který nezvládl. Vjel vlevo mimo komunikaci, kde se s vozidlem převrátil přes střechu a následně auto skončilo zpět na kolech,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Řidič a spolujedoucí byli převezeni do nemocnice, na autě vznikla škoda ve výši zhruba 40 tisíc korun. U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Na vozidle byly užity zimní pneumatiky s požadovanou hloubkou dezénových drážek.

„V souvislosti s podzimním počasím apelujeme na všechny řidiče, aby jezdili velice opatrně. Vozovka se vlivem spadaného listí a vlhkosti stává více kluzkou, zvyšuje se tím nebezpečí smyku. Zejména v ranních hodinách mohou být silnice na mostech a v lesních úsecích namrzlé. Vjede-li řidič do úseku s mlhou, měl by okamžitě snížit rychlost, samozřejmě s ohledem na vozidla jedoucí za ním. Měl by zvětšit vzdálenost od vozidla, které jede před ním, zapnout mlhová světla a zvýšit svoji pozornost,“ připomněla mluvčí.

Pro jízdu v mlze by si měli řidiči zajistit dobrý výhled, tedy na bezpečném místě zastavit a očistit přední i zadní sklo i přední i zadní světla. Šofér musí jet takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit před nenadálou překážkou.

„Velice opatrně by se měli řidiči chovat při předjíždění a v mlze raději vůbec nepředjíždět. V mlze je také mnohem obtížnější orientace, řidič může snadno přehlédnout značku nebo minout odbočku,“ poznamenala Čírtková s tím, že dojde-li při jízdě v mlze k poruše vozidla, doporučuje se dojet pokud možno na parkoviště nebo zastavit mimo silnici. Pokud to není možné, měl by se řidič snažit odstavit vozidlo co nejvíce vpravo na krajnici, na dálnici v odstavném pruhu a měl by nechat rozsvícená světla včetně mlhovek, zapnout výstražné světelné zařízení a umístit v předepsané vzdálenosti od auta výstražný trojúhelník.