„Při prvotním šetření na místě události policisté zjistili, že pětapadesátiletý řidič s osobním vozidlem Renault Clio projížděl po silnici ve směru od obce Velká Losenice směrem na obec Havlíčková Borová. U domu najel vpravo na pravý okraj komunikace, kde zastavil, ale následně se opět rozjel a začal odbočovat vlevo na odstavnou plochu u tamního obchodu. Při tomto manévru ohrozil řidiče motocyklu Yamaha, který osobní auto objížděl. Došlo ke střetu levé přední části vozidla s pravým bokem motocyklu. Motocykl upadl na levý bok a došlo k nárazu jeho přední části do zděné autobusové zastávky. Při nehodě upadl spolujedoucí z motocyklu na komunikaci. Při pádu si způsobil těžké zranění, se kterým byl transportován vrtulníkem do nemocnice v Novém Městě na Moravě,“ popsala událost policejní mluvčí Dana Čírtková.

Zranění při pádu motocyklu utrpěl také jeho řidič, i jeho zdravotnická záchranná služba převezla k ošetření do nemocnice. „U obou řidičů provedli policisté dechové zkoušky, jejichž výsledky byly negativní. Na havarovaných vozidlech vznikla hmotná škoda ve výši 105 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí.

Policisté následně ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. Další okolnosti dopravní nehody mezi osobním autem a motocyklem včetně míry jejího zavinění jsou předmětem policejního prověřování.