„Osmnáctiletá řidička Fiatu Tempra přijela po Okružní ulici ke křižovatce, na níž chtěla odbočit vlevo na Hamry nad Sázavou. V té době jel po hlavní silnici sedmatřicetiletý řidič vozidla Renault Laguna a auta se střetla. Při dopravní nehodě se zranila řidička a její tři spolujedoucí, dívky ve věku mezi sedmnácti a devatenácti lety," popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Všechny zraněné dívky byly převezeny do nemocnice v Novém Městě na Moravě. „Na vozech je asi šedesátitisícová škoda, okolnosti nehody jsou ještě předmětem vyšetřování," doplnila mluvčí.

Těžce zraněný je také osmnáctiletý mladík, který boural včera na pionýru v Sedlejově na Jihlavsku. „Vyjel mimo komunikaci na travnatý nezpevněný povrch, dostal smyk a následně narazil do kovového zábradlí hráze rybníka," uvedla Kroutilová s tím, že těžce zraněného mladíka dopravili záchranáři do nemocnice v Brně.

Vzhledem k řidičovu zdravotnímu stavu nemohli policisté uskutečnit dechovou zkoušku a to, zda mladík pil, určí rozbor krve. „Policisté zjistili, že mladý řidič nevlastní řidičské oprávnění. Motocykl byl bez registrační značky a bez platného pojištění. Řidič navíc neměl ochrannou helmu. Příčinu a veškeré okolnosti dopravní nehody policisté vyšetřují," uzavřela Kroutilová.