„Operační důstojník na místo ihned vyslal policejní hlídky, a to včetně psovoda se služebním psem, kteří začali propátrávat okolí místa, odkud žena odešla a další lokality, kde byl předpoklad, že by se tam žena mohla nacházet. Do pátrání se zapojily také hlídky městských strážníků,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Na vzniklou situaci rychle zareagovaly i úřady okolních obcí, které se na žádost policistů obrátily s prosbou o pomoc na místní obyvatele prostřednictvím rozhlasů. „Na základě této spolupráce se ženu podařilo kolem půl páté večer vypátrat, a to v osm kilometrů vzdálené obci od místa odkud odešla. Pohřešovanou seniorku nalezla žena, která slyšela v místním rozhlase žádost o spolupráci při pátrání a seniorky si všimla. Ihned o tom vyrozuměla policii a počkala se seniorkou na místě do příjezdu policejní hlídky. Žena byla v pořádku a následně byla předána rodinným příslušníkům,“ popsala šťastný konec prvního příběhu Stanislava Miláčková.

„Policisté chtějí tímto poděkovat za skvělou spolupráci při pátrání po pohřešované seniorce, a to zejména obecním úřadům za jejich rychlou reakci a také občanům, kteří na základě vyhlášené žádosti o spolupráci, poskytli policistům poznatky o pohřešované ženě a díky kterým byla žena vypátrána,“ doplnila policejní mluvčí.

Druhý případ, při němž bylo vyhlášeno pátrání po pohřešované osobě v tentýž den, se stal na Velkomeziříčsku. „Oznámení o pohřešované ženě přijali policisté integrovaného operačního střediska na linku tísňového volání okolo půl páté večer. Žena odešla z místa bydliště na Velkomeziříčsku a u jejich příbuzných vznikla obava o její život a zdraví. Policisté začali po sedmačtyřicetileté ženě okamžitě pátrat v nejbližším okolí a v místech, kde by se mohla pohybovat,“ vyjádřila se Stanislava Miláčková.

Tentokrát nemělo nalezení pohřešované tak rychlý spád, jako tomu bylo v prvním případě. „Ženu našel policejní psovod v úterý 7. srpna v dopoledních hodinách v lese. Žena byla dehydrovaná a dezorientovaná. Policisté jí do příjezdu zdravotnické záchranné služby poskytli nezbytnou pomoc. Následně byla zdravotnickou záchrannou službou převezena do nemocnice,“ sdělila Stanislava Miláčková.