Z pečovatelského domu odešel v úterý 15. září v odpoledních hodinách. Muž je vysoký přibližně 175 centimetrů, střední postavy, má zelenohnědé oči a šedé krátké vlasy. Naposledy na sobě měl oblečené červené tričko s krátkým rukávem, šedé tepláky a červenobílé bačkory.

Pohřešovaného naposledy viděli na silnici, která vede z Jimramova do Polničky na Žďársku. Policisté zjistili, že má vazby také na Hlinsko, Českou a Moravskou Třebovou a Poličku.

Ihned poté, co policisté přijali oznámení o pohřešování muže, začali po něm pátrat. Informace o pohřešování s jeho popisem byla předána všem policejním hlídkám. „Policisté pohřešovaného muže hledali v místě pečovatelského domu a širokého okolí. Rovněž prověřili zdravotnická zařízení, dopravní spoje, další příbuzné a pátrali po něm i na dalších místech, u kterých vznikl předpoklad, že by se mohl nacházet,“ sdělil policejní mluvčí David Linhart.

Do pátrání po pohřešovaném muži se zapojili také dobrovolní hasiči, psovod a vrtulník s termovizí, přičemž se muže do současné doby vypátrat nepodařilo.

Policisté proto žádají všechny občany, kteří mají informace o tom, kde by se pohřešovaný muž v současné době mohl pohybovat nebo nacházet, aby se policistům přihlásili na tísňovou linku 158.