Policisté přijali tísňové volání okolo půl sedmé ráno. Volající se obával o život svého kamaráda. „Z obsahu oznámení vyplývalo, že třiadvacetiletý mladík odešel před šestou hodinou z autokempu Wilsonka v Hartvíkovicích s tím, že jde přeplavat Dalešickou přehradu," uvedla Čírtková. Protože se dlouho nevracel zpátky, jeho kamarád měl strach o jeho život a obrátil se o pomoc na policisty.

Po plavci začali pátrat také profesionální hasiči a zdravotnická záchranná služba. „Mezitím přišla radostná zpráva – mladík žije a je v pořádku," uvedla Čírtková. Podle ní muž časně ráno přehradu přeplaval, ale neměl dost sil, aby doplaval zpět do kempu. Proto vyrazil zpátky pěšky, ale cestou zabloudil a přišel až do Dalešic, kde požádal o pomoc a byl převezen vozidlem zpět do Hartvíkovic.

Policisté v souvislosti s tímto případem varují plavce před konzumací alkoholu předtím, než vlezou do vody. „V případě, že se u vody občerstvujete alkoholickými nápoji, pak plavat raději vůbec nechoďte a plavání odložte. Kombinace horka a alkoholu může být i pro zdatné jedince poměrně zrádná, a můžete se tak dostat do nebezpečí i v situaci, kterou jste už mnohokrát předtím bez potíží zvládli," uvedla Čírtková.