„Osmatřicetiletý řidič s osobním vozidlem značky VW Passat projížděl po silnici II/353 ve směru od obce Budeč k obci Nové Veselí. Při projíždění levotočivou zatáčkou na mokrém povrchu komunikace nepřizpůsobil rychlost jízdy a s vozidlem vyjel mimo komunikaci vpravo do travnatého silničního příkopu. Zde přední částí vozidla narazil do směrových sloupků, spodní částí vozidla narazil do betonového mostku a pravou částí vozidla narazil do vzrostlého listnatého stromu, od kterého se odrazil zpět na komunikaci,“ popsala dopravní nehodu policejní mluvčí Dana Čírtková.

V místě, kde se nehoda udála, je nejvyšší povolená rychlost snížena na padesát kilometrů v hodině. „U řidiče provedli policisté dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu a její výsledek byl pozitivní - 2,81 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek mělo také opakované odborné měření - 2,88 promile alkoholu v dechu,“ prozradila výsledek testů Dana Čírtková.

Policisté u řidiče provedli také test na jiné návykové látky, jeho výsledek byl ovšem negativní. „Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče a dvou jeho spolujezdců. Jeden z nich se nechal zdravotnickou záchrannou službou ošetřit na místě a převoz do nemocnice nepožadoval. Další dva zranění – řidič a druhý spolujezdec - byli převezeni zdravotnickou záchrannou službou do zdravotnického zařízení,“ informovala Dana Čírtková.

Dopravní nehoda se neobešla bez hmotné škody na vozidle. Ta se vyšplhala na osmdesát tisíc korun. „Policisté zadrželi řidiči na místě řidičský průkaz. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření ze strany policistů dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou,“ uzavřela Dana Čírtková.