Zajímavostí je, že se k soudu dostal už druhý den po zmíněné nehodě. „Projížděl po silnici ve směru od Vojnova Městce na Stržanov. V důsledku předchozího požití alkoholu nezvládl řízení vozidla, přejel do protisměru, kde došlo ke střetu zpětných zrcátek a k bočnímu střetu s protijedoucím nákladním vozidlem,“ přiblížila incident policejní mluvčí Dana Čírtková.

Od nehody následně ujel. „U Stržanova ale po projetí mírné levotočivé zatáčky na přímém úseku v klesání přejel na pravou krajnici a sjel s jízdní soupravou do pravého silničního příkopu, kde se jízdní souprava zastavila,“ doplnila Čírtková.

Navíc se pak ukázalo, že byl opilý. „Dechová zkouška ukázala výsledek 3,08 promile alkoholu. Policisté ho proto odvedli na protialkoholní stanici k vystřízlivění,“ informovala Čírtková s tím, že při nehodě vznikla škoda 155 tisíc korun. Oba řidiči však vyvázli bez zranění.

Podle svých slov muž popíjel alkohol už v Polsku, odkud vyjel. „Právě tím je případ velice alarmující. Vědomě se vydal na cestu do České republiky, i když byl v silně podnapilém stavu. Jen obrovským štěstím bylo, že páteční dopravní nehoda na Vysočině neměla fatální následky a že se ‚pouze‘ bočně střetla dvě nákladní vozidla a vznikla jen majetková škoda,“ dodala Čírtková.