Ve Veverské Bítýšce šestatřicetiletý muž policistům přiznal, že auto řídil a také že před jízdou vypil nejméně šest jedenáctistupňových piv. „Hlídka mu na místě zadržela řidičský průkaz. Řidič musí počítat se stíháním za ohrožení pod vlivem návykové látky," informoval v pondělí policejní mluvčí Bohumil Malášek.

V sobotu v podvečer vjel dvaadvacetiletý muž poblíž Deblína na Brněnsku do příkopu, kde narazil do lávky na mostku a následně skončil s vozem v potoce. „O příčině nehody, při níž se naštěstí nezranil ani žádný ze tří spolujedoucích zahraničních stavebních dělníků, měli kolegové prakticky okamžitě po příjezdu jasno. Šofér nadýchal 1,4 promile," uvedl mluvčí.

Taxi. Ilustrační foto.
Taxikář vyhodil cizince z auta. Byl sprostý. Pasažér pak hodil na řidiče kebab

Policisté na místě opilému cizinci zadrželi řidičský průkaz. O výši trestu má ještě v pondělí rozhodnout soud, který případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Tři hodiny po sobotní půlnoci boural dvaatřicetiletý cizinec poblíž Valtic na Břeclavku. Nezvládl řízení a narazil do stromu. On i spolujezdec vyvázli s těžkými zraněními. „Dechová zkouška byla rovněž pozitivní. Přístroj ukázal hodnotu přes dvě promile. I tento muž musí počítat se stíháním za ohrožení pod vlivem návykové látky," řekl Malášek.