„Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala v pátek 24. května dvacet minut před třináctou hodinou odpoledne na silnici II/353 v obci Kadov na Žďársku. Pětačtyřicetiletý řidič projížděl na motocyklu tovární značky Moto Guzzi Breva po silnici v obci Kadov ve směru na obec Sněžné. Řidič motocyklu při jízdě v prudkém klesání při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem motocyklu a předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace a na komunikaci pokryté zbytky inertního posypu dostal na motocyklu smyk,“ popsala dopravní nehodu policejní mluvčí Dana Čírtková.

Řidič smyk nezvládl a s motocyklem upadl nejprve na silncici, a poté zůstal ležet v pravém silničním příkopě. „Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění motocyklisty, který musel být leteckou záchrannou službou převezen do nemocnice v Brně. Dále došlo k lehkému zranění spolujedoucí, která byla vozidlem zdravotnické záchranné služby převezena do nemocnice,“ sdělila Dana Čírtková.

Dechová zkouška na alkohol, kterou přivolaní policisté u řidiče provedli, byla negativní. „Při dopravní nehodě došlo ke hmotné škodě v celkové výši 35 tisíc korun,“ doplnila Dana Čírtková.