Záchranáři vyjížděli také kvůli dvěma úrazům na chodnících, řekl dnes ČTK primář krajské záchranné služby Miroslav Havlík. Policisté zasahovali do 10:30 u 25 dopravních nehod. U Brzkova bourala sanitka, nedaleko obce Kuroslepy na Třebíčsku spadlo z mostu do řeky hasičské auto.

Nejzávažnější nehoda se stala po 04.30 u Dobroutova. Řidič osobního auta Škoda Felicia dostal na zledovatělé vozovce smyk a narazil do stromu, na místě zemřel. U Brzkova pak havarovala sanitka, která byla přivolána k této nehodě. Ve smyku také narazila do stromu. Podle policie v sanitce utrpěli zranění řidič a spolujezdkyně. "Muž byl převezen do jihlavské nemocnice a žena byla následně s těžkým zraněním transportována do nemocnice v Brně," uvedla jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Čtyři lidé byli zraněni při nehodě u Hodic na Jihlavsku před 07:00. Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se na střechu. Nejvíc problémů bylo na silnicích Vysočiny mezi 5.00 a 8.00, auta bourala hlavně na Jihlavsku a na Třebíčsku. Havárie byly i později.

Kolem 10.00 spadla z mostu do řeky Oslavy hasičská cisternová stříkačka u Kuroslep na Třebíčsku. Řidič byl lehce zraněn. Auto je převrácené na střeše, vyprošťovat se bude jeřábem, uvedla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. Kvůli zachycení nafty z auta byly na řece instalovány norné stěny. Podle Musilové auto nejelo k zásahu. Jedná se o nový vůz hasičů z jihomoravských Ivančic. Hasiči pomáhali od 4.00 do 11.00 celkem u 11 dopravních nehod v kraji.

Silnice na Vysočině namrzaly kvůli dešti. Menší problémy se sjízdností byly na hlavních tazích, které se udržují chemicky, protože sůl rychle zabírala. Klouzalo to hlavně na regionálních silnicích sypaných drtí. Během dopoledne stouply teploty v kraji pět stupňů nad nulu a kolem 11.00 se podle krajských silničářů náledí už většinou rozpustilo. Klouzat to ale pořád může v lesních úsecích a na mostech.

Podle meteorologů se dešťové přeháňky budou objevovat celý den. Teploty by odpoledne mohly vystoupit až k deseti stupňům Celsia.