„Osmadvacetiletá řidička s vozidlem Opel Astra projížděla po silnici ve směru od křižovatky se silnicí II/353 k obci Kuklík, kdy při projíždění pravotočivé zatáčky v klesání nepřizpůsobila rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a stavu komunikace. Na namrzlém povrchu pokrytém starou vrstvou posypu dostala smyk, který nezvládla, přejela do protisměru a následně vlevo mimo komunikaci, kde levou přední částí auta narazila do zdi domu. Od zdi se vozidlo odrazilo a zůstalo stát na komunikaci,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Služba na integrovaném operačním středisku patří mezi nejnáročnější služby v rámci policie, na Vysočině zaměstnává 38 policistů.
Policejní linka na Vysočině? 128 telefonátů denně. Třeba i o krádeži kartáčků

Při nehodě žena utrpěla lehké zranění, kdy lékařské vyšetření nežádala s tím, že ho vyhledá později sama. Ke zranění jiných osob nedošlo. Dechová zkouška na alkohol byla u řidičky negativní a auto mělo zimní pneumatiky s předepsanou hloubkou dezénu. „Při nehodě došlo k hmotné škodě v celkové výši 40 tisíc korun,“ doplnila mluvčí.