Oběšeného muže nalezl náhodný kolemjdoucí, který šel přes lesopark po stezce. Přivolaná lékařka konstatovala smrt. „Jednalo se o sedmačtyřicetiletého muže. Prověřování případu převzali kriminalisté, kteří provedli v lokalitě šetření. Místo ohledali a zadokumentovali," sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.

Pitva potvrdila sebevraždu

Podle ní policisté nezjistili skutečnosti, které by nasvědčovaly tomu, že by na smrti muže nesla vinu cizí osoba.

Byla nařízena soudní pitva, která potvrdila skutečnost, že se jednalo o sebevraždu. „Při prověřování případu by kriminalisté uvítali informace od osob, které muže před smrtí v této lokalitě potkaly nebo viděly. Jedná se o dobu přibližně od pondělní čtvrté hodiny odpoledne do úterního rána. Případné svědky žádáme, aby se přihlásili na tísňové lince 158," uvedla mluvčí Kroutilová.

Mrtvý muž měl hnědé nakrátko ostříhané vlasy na ježka. Měl neoholenou tvář s prošedivělými vousy. Na sobě měl oblečené maskáčové kalhoty a zimní péřovou bundu v délce ke stehnům. Bunda černé barvy měla dva světlé pruhy v oblasti přes hrudník a stejné pruhy na spodní části rukávů. V blízkosti muže byl nalezen černý batoh.