„Třiadvacetiletý řidič motocyklu projížděl po silnici ve směru jízdy od Telče na Jihlavu. V místě ale nerespektoval vodorovné dopravní značení "podélná čára souvislá". Přejel s motocyklem do protisměru a začal předjíždět řidiče autobusu v místě, kde neměl rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí. Při předjíždění ohrozil protijedoucího řidiče osobního vozidla a čelně se s ním střetl,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Po nárazu byl motocyklista odražen a narazil do levé strany autobusu, kterého původně předjížděl. „Ve vozidle Škoda Octavia cestovaly celkem čtyři osoby. Všechny byly převezeny do jihlavské nemocnice k ošetření. Při dopravní nehodě si řidič motocyklu způsobil těžké zranění, se kterým musel být letecky transportován do nemocnice v Brně,“ dodala Čírtková.

Policisté provedli u všech řidičů dechové zkoušky s negativními výsledky. Silnice byla v místě nehody v době vyšetřování okolností nehody a po dobu odstraňování následků zcela neprůjezdná. „Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 130 000 korun,“ poznamenala Čírtková. Dopravní nehodu policisté dále šetří.

Povrch je vhodný i pro inline bruslaře.
OBRAZEM: Pod Jánským kopečkem se už prohání cyklisté