Události v Nice ji konsternovaly. "Teď je na čase už hodně litovat toho, co se děje. A také být myšlenkami s lidmi, kteří kvůli teroru trpí. Naše šance spočívá ve víře, že svoboda a demokracie musejí dál pokračovat, ale zároveň si musíme uvědomit, co a proč se vlastně děje. Mám za to, že jsme něco podcenili. Že jsme podcenili nutnost se jako lidé navzájem respektovat a pomáhat si, protože pokud jde o terorismus, znovu to vypadá, že to jsou Francouzi, kteří ho páchají. Francouzi to dělají Francouzům," komentovala tragické události v Nice Marie Kinsky ještě v době, kdy ani nevěděla, zda jsou všichni její blízcí v pořádku. "Věřím, že rodina a přátelé v pořádku jsou, že se jich ty tragické události nedotkly," dodala Kinsky v pátek dopoledne.

Z rodné Francie šlechtična odešla v roce 1997, aby s manželem Konstantinem Kinským působila na žďárském zámku a zároveň aby jako choreografka, producentka, zakladatelka a ředitelka sdružení SE.S.TA pomáhala sbližovat českou a francouzskou kulturu. 

Marie Kinsky se ve Žďáře nad Sázavou angažuje v kulturních projektech v Muzeu nové generace. Od roku 2013 působí také jako poradkyně pro tanec v Českém centru, které koordinuje kulturní a umělecké aktivity v zahraničí. Za svoji činnosti obdržela letos Insignie rytíře Řádu umění a literatury. Vysoké ocenění je francouzským čestným vyznamenáním, které se uděluje osobám, které se významně prosadily svou činností v umělecké nebo literární oblasti či významně přispěly k vlivu umění a literatury ve Francii a ve světě.