Z dosud neznámých příčin tam jednašedesátiletý řidič přejel do protisměru a následně na chodník mostu. Po něm šli v osudnou chvíli tři lidé – sedmapadesátiletá žena, dvaatřicetiletý syn a sedmiletá vnučka.

Žena byla nárazem vymrštěna přes zábradlí a spadla z asi čtyř metrů na kameny do koryta řeky, kde na místě zemřela. „Muž byl převezen do novoměstské nemocnice se zraněním dolní končetiny v oblasti bérce,“ informoval tehdy šéf krajských záchranářů Lukáš Kettner.

Policisté výslech řidiče odkládali. „Na místě ho nebylo možné vyslechnout, byl na tom totiž po psychické stránce velmi špatně. Čekali jsme, až se jeho zdravotní stav zlepší,“ vysvětlil žďárský kriminalista Karel Marek.

A ačkoli policisté s řidičem už mluvili, nejsou o moc moudřejší, než na začátku. „Muž nám totiž tvrdí, že si z osudné chvíle nic nepamatuje. Na náraz si zkrátka nevzpomíná,“ řekl vyšetřovatel.

Vše je tedy zatím ve fázi prověřování. „Nezbude nám zřejmě nic jiného, než si přizvat na pomoc odborníka z oboru dopravy,“ podotkl Karel Marek a dodal, že zatím nebylo nikomu sděleno žádné obvinění.

Jimramovští byli z tragédie v šoku. „Řidič, který je srazil, nikdy nehazarduje. Vždy jezdí pomalu. Když se to stalo, byla jsem zrovna v obchodě. Najednou jsem uslyšela velkou ránu, pak kvílení brzd a sténání,“ vzpomínala sedmašedesátiletá Dagmar, která má obchůdek v blízkosti mostu, kde k vážné nehodě došlo. Podle místních se mrtvá žena s řidičem dobře znali už ze školních let.

---------

Více v sekci Související články