Muži ve věku čtyřicet dva a padesát osm let utržili taková zranění, že museli být oba ihned transportováni do nemocnice. „Mladší muž byl s podezřením na vážné poranění mozku převezen leteckou záchrannou službou do nemocnice v Brně Bohunicích, druhý putoval na chirurgickou ambulanci novoměstské nemocnice,“ sdělil Miroslav Havlík, primář jihlavského oblastního střediska Záchranné zdravotnické služby kraje Vysočina.

Cyklista hospitalizovaný v brněnské nemocnici utrpěl vážná poranění. „Jeho stav je ale v současné době stabilizovaný,“ sdělila včera Anna Nesvadbová, tisková mluvčí Fakultní nemocnice Brno.

Druhý účastník kolize leží stále v novoměstské nemocnici a v pondělí měl podstoupit další kontrolní vyšetření. „Jednalo se u něj o těžký úraz v oblasti hlavy,“ informoval Milan Maleček, primář chirurgického oddělení.

Ačkoliv podle informací policistů zraněným po nehodě pomáhalo několik lidí, žádné svědky, jež by vnesli podrobnosti do okolností srážky, se doposud nepodařilo zjistit.

------------

Policie hledá svědky

Svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace o nedělním střetu cyklistů, hledají žďárští policisté. Nehoda se stala v neděli 10. května krátce po třinácté hodině.

Na cyklistické stezce u žďárské Pilské nádrže se srazili dva jezdci na kole, oba utrpěli těžká zranění. Bližší okolnosti střetu nejsou prozatím známy.

Proto se všichni, kteří by mohli policistům pomoci tento případ objasnit, mohou obrátit na telefonní čísla 974 282 259, 974 282 251 nebo na linku 158.