V pátek řidiči bourali ve všech pěti okresech Vysočiny. Na vině byl alkohol, nepozornost, přecenění sil i leknutí. O nehodách informovali policisté v neděli. 

Sérii nehod odstartoval osmiletý cyklista z Pelhřimova, který v tamních Městských sadech vjel pod kola auta. „Při vjíždění z místa ležícího mimo pozemní nedal přednost v jízdě zprava jedoucímu osobnímu automobilu, jehož řidič projížděl ve směru od Pražské ulice,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Malý cyklista se při incidentu zranil a zdravotníci ho museli převézt do nemocnice. „U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku, která skončila negativně,“ doplnila Čírktová s tím, že okolnosti nehody teď policisté šetří.

O hodinu později bourala devatenáctiletá řidička u Stonařova na Jihlavsku. „Projížděla po silnici ve směru od obce Otín směrem na Pavlov. Při jízdě neadekvátně zareagovala na situaci, kdy ji předjíždělo jiné vozidlo, lekla se a strhla řízení vpravo,“ popsala Čírtková další případ.

Dostala smyk a narazila do stromu. Auto poté začalo hořet. „Ještě před příjezdem hasičů celé shořelo,“ sdělila Čírtková s tím, že ani v tomto případě nehrál roli alkohol.

Dálnice D1 u Velkého Meziříčí. Ilustrační foto.
Omezení na dálnici: Mezi Koberovicemi a Humpolcem projedou jen jedním pruhem

Na Havlíčkobrodsku pak kolem sedmnácté hodiny bourala dvacetiletá motorkářka. Za nehodu ale nemohla. „Dvaaosmdesátiletý řidič, který jel od České Jablonné směrem na Brzkov jí na křižovatce nedal přednost,“ popsala policejní mluvčí.

Na místo letěl i vrtulník. „Lehce zraněnou řidičku museli záchranáři transportovat do nemocnice v Brně,“ informovala Čírtková. Jak následně dodala, i tito dva účastníci nehody byli střízliví.

Obdobná situace, navíc ve stejný čas nastala i nedaleko Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku. „Devětatřicetiletá řidička nedala přednost devatenáctiletému motorkáři, který jel od Bystřice směrem na obec Rovné,“ přiblížila mluvčí. Zraněný motorkář skončil v novoměstské nemocnici.

Kdo pozná muže na videu, může se policistům přihlásit na lince 158.
Z podloubí v Telči odnesl muž starožitný stůl, poznáte pachatele?

Naopak na Třebíčsku už alkohol figuroval. „Dvacetiletý řidič usedl za volant s téměř dvěmi promile. Nepřizpůsobil rychlost jízdy a při projíždění levotočivou zatáčkou dostal smyk, který už ve své opilosti nevyrovnal,“ komentovala Čírtková.

Odrazil se od silničního příkopu a skončil v poli. Zraněného řidiče zdravotníci převezli do třebíčské nemocnice. Svou nebezpečnou jízdou navíc přišel řidičský průkaz a škoda na autě dosáhla zhruba padesáti tisíc korun.

Ještě vyšší škoda pak vznikla třiatřicetiletému řidiči z Jihlavska. Policisté ji vyčíslili na sto tisíc korun. Nepřizpůsobil rychlost a narazil do protijedoucí jízdní soupravy složené z tahače a návěsu. I k němu následně vzlétl vrtulník. „Byl transportován do nemocnice v Praze,“ dodala v neděli Čírtková.