K jedné nehodě došlo v ulici Na Valech ve Velké Bíteši. „Řidič, který jel s osobním autem Renault Modus nezvládl řízení a při vyjíždění z kruhového objezdu vjel mimo silnici a narazil přední částí auta do sloupu veřejného osvětlení. Řidič nehodu neoznámil a pokračoval v jízdě,“ popsala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Krátce poté policisté přijali další oznámení, že po ulicích jezdí rozbité auto, na kole mu chybí plášť a létají od něj jiskry. „Zjistili jsme, že celé situaci předcházela dopravní nehoda, ke které došlo v ulici Návrší, kde jednatřicetiletý řidič s autem vycouvával z parkovacího stání a neodhadl boční odstup od Renault Espace. Došlo ke střetu a řidič od nehody ujel,“ dodala Lébrová.

Ke zranění během nehod a jízdy muže nedošlo. Policisté však muži naměřili dechovou zkouškou 3,27 promile alkoholu. Převezli ho proto na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Škoda se vyšplhala na 80 tisíc korun. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.