Přestože úklid vozovky trval po celé dopoledne, dopravní tepna zůstala průjezdná.
Nákladní auto zůstalo kolem šesté hodiny ráno ležet na boku na nájezdu na dálnici Velké Meziříčí – Východ, asi na 146. kilometru ve směru na Brno. V době nehody kamion převážel 193 kusů jatečních prasat.

„Přibližně patnáct zvířat z kamionu uteklo. Hasičům se je podařilo velmi rychle pochytat. Provizorně pro ně vytvořili ohradu z palet,“ popsala Petra Musilová, mluvčí Hasičského záchranného sboru (HZS) kraje Vysočina.

Na místo události byl ihned povolán veterinář. Několik kusů uhynulo přímo při nehodě, další prasata byla na základě rozhodnutí veterináře na místě utracena.

„Celkově se jednalo o šedesát kusů prasat. Živá zvířata byla překládána do návěsu, který na místo události dopravila specializovaná firma,“ informovala mluvčí Petra Musilová.

Z havarovaného kamionu uniklo menší množství provozních kapalin, které hasiči zlikvidovali pomocí speciálního sorbentu.
Na nájezdu na dálnici u Velkého Meziříčí zasahovaly hasičské jednotky z Velké Bíteše a z Velkého Meziříčí, přivoláni byli i dobrovolníci z Meziříčí. Ti v poledne z místa nehody odjeli. Vyproštění havarovaného nákladního auta provede specializovaná firma.

Při karambolu nedošlo podle mluvčí hasičů ke zranění řidiče ani spolujezdce z kamionu. Příčinu dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.

Od začátku letošního roku se jedná již o druhou nehodu kamionu s jatečními prasaty. Dne 9. ledna po šesté hodině ráno vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava k dopravní nehodě dvou nákladních automobilů na 118. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno.

Jeden z havarovaných vozů skončil převrácený na boku přes středová svodidla – jednalo se o automobil, který převážel jateční prasata.
Provoz na dálnici byl zastaven zhruba na tři hodiny. Krátce před devátou hodinou dopolední došlo k obnovení provozu vždy jedním jízdním pruhem.
I tam došlo k úhynu několik kusů prasat, další prasata byla na základě rozhodnutí veterináře na místě utracena.