"Vozidla pak skončila nejčastěji v příkopech nebo narazila do stromů. Více než desítka lidí byla při nehodách zraněna," řekla krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejhorší situace byla na Jihlavsku, dále Havlíčkobrodsku a Žďársku. Provoz na některých místech omezila havarovaná nákladní vozidla, která zůstala v důsledku nehody vzpříčená přes silnici. Na řadě míst havarovalo i několik vozidel po sobě. Kolem 06:00 začaly přibývat nehody i na Třebíčsku.

Na Havlíčkobrodsku mezi obcemi Šmolovy a Lípa narazila řidička osobního auta do stromu, zranění utrpěla i spolujezdkyně. "Byla to nehoda s nejvážnějšímu následky, jedna žena má zlomenou ruku, druhá utrpěla několikanásobné těžké zranění. Obě skončily v nemocnici," řekla ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová. Na stejném úseku poté havarovala ještě další tři vozidla.

Na dálnici D1 nastaly komplikace na 128. kilometru ve směru na Brno. Po 4.30 havaroval řidič dodávky do středových svodidel, po 06:00 tam havarovalo dalších pět vozidel, z toho jedno nákladní. Policisté vyjížděli také ke dvěma nehodám autobusů, havárii sanitky a střetu automobilu s posypovým vozem. Na poškozených vozidlech vznikly vysoké škody.

Kolem osmé hodiny se začala situace uklidňovat. Policisté však stále doporučují řidičům věnovat jízdě zvýšenou opatrnost.