Třebíč, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí. A možná i nějaká další menší města na Vysočině připravila pro fanoušky veřejné promítání finálového utkání mezi Českou republikou a Švýcarskem. Atmosféra na těchto akcích byla jedinečná, lidé na ni budou ještě dlouho vzpomínat. Zařídit takovou akci prý bylo zcela snadné – a hlavně levné.

Lidé v Třebíči sledovali finále hokejového šampionátu mezi Českou republikou a Švýcarskem na Karlově náměstí. | Video: Deník/Milan Krčmář

Podle organizátorů třebíčské akce stačilo jen vyplnit formulář na webu se žádostí o veřejné promítání, načež prakticky vzápětí poté byla žádost schválena. Poplatek byl nulový. Mělo-li tedy dané město aspoň bílou stěnu, na niž bylo možné zápas promítat, stačilo jen zřídit připojení, zapnout projektor a reproduktory a bylo hotovo. To je také důvod, proč se například právě v Třebíči o promítání rozhodlo až po vítězném sobotním semifinále se Švédy, kdy bylo jasné, že český tým bude hrát o zlato.

Je krásné stát spolu s tisícovkou dalších nadšenců před obří plochou, která hráče zobrazuje v životní velikosti. Ten pocit je zkrátka jiný, než když utkání sledujete v televizi. V tomto případě máte opravdu dojem, že jste „při tom“, že máte ledovou plochu na dosah ruky.

Ještě více tento pocit umocňuje vědomí, že se toto utkání hraje doma a že zlatá medaile už hodně dlouho necinkla. Tehdy se člověku sevře srdíčko a bílá, červená a modrá jsou těmi nejkrásnějšími barvami na světě. Ještě jednou proto díky všem organizátorům v oněch městech, která lidem umožnila tyto nádherné chvíle prožít.