Je to ovšem správný krok? Školáci jsou už téměř rok bez svých kamarádů, kontakt s učiteli jim zajišťuje pouze obrazovka počítače a na takové ty klasické školní lumpárny nemají ani náladu, protože mají co dělat, aby zvládli pochopit probírané učivo. Teď mají konečně možnost vrátit se alespoň částečně do starých kolejí, ale někteří rodiče jim tu šanci nedají, aby je tento zážitek náhodou netraumatizoval. Podle této logiky by ale dítě neměli posílat ani k zubaři, protože návštěva tohoto „tyrana“ také může ublížit dětské psychice. A přesto tam s ním chodí.

Vždyť přece nejde o klasický PCR test, kdy by jim zdravotník zaryl tyčinku až do nosohltanu. Tohle je jen lehké pošimrání na kraji nosíku. Je to skoro to samé, jako když se šťourají prstem v nose. Když se dětem vysvětlí, že jsme v krizové situaci a testování je opravdu nutné, nevidím takový problém v tom, aby to tu chvilku vydržely.

A buďme upřímní, hned po testech ze slin je tohle ta nejpříjemnější forma testování na covid. Mohlo být totiž hůř a dvakrát do týdne je mohly čekat testy rektální.