Pošta v Havlíčkově Brodě asi neexistuje, nebo je moc daleko. Ale ta v Pardubicích je skoro za rohem. Z Přibyslavi je to do Pardubic víc než tři hodiny jízdy lokálkou co stojí u každé meze. Rychlíkem se z Přibyslavi do Pardubic dostanete tak za hodinu a půl. Takže pokud bude Pánbůh doma a ohnivý oř projede trať bez zpoždění, stihne si třeba důchodkyně z Přibyslavi podat doporučený dopis na poště v Pardubicích ještě před zavřením.

Česká pošta dává svým zákazníkům zabrat už delší dobu. Bohužel oheň a síra z úst naštvaných zákazníků dopadne pouze na hlavy nešťastných okresních pošťaček, které za nic nemohou. K těm, co podobné nesmysly produkují jak na běžícím pásu, už nedoletí.

Nedávno si místostarosta Přibyslavi stěžoval, jak se z měst a obcí Vysočiny vzdalují všechny důležité úřady a instituce. Takže časem nebude nic zvláštního, když nás například na dveřích finančního úřadu v Brodě potěší vývěska: Máme otevřeno hodinu dopoledne, nejbližší úřad, kde můžete podat daňové přiznání je v Praze na Karlově náměstí.