Barbie pobláznila celý svět. Nejjasnějším ukazatelem jsou tržby. Film totiž dominuje žebříčkům návštěvnosti. Žádný jiný snímek letos nevydělal víc a pravděpodobně si svou pozici do konce roku už udrží. Barbie ukázala záda i Super Mariovi, který taktéž zvládl překonat miliardu. Růžové bláznovství je však vidět například i v Třebíči.

I měsíc po premiéře bylo srpnové promítání vyprodané. Ani zdaleka se nedostalo na všechny zájemce. A ti, kteří získali vstupenku včas, vzali návštěvu kina ve velkém stylu. Samotní diváci přišli v růžovém oblečení nebo aspoň jinak ozdobeni růžovou. Barvou tolik typickou právě pro Barbie.

Růžová je dobrá - hlavně když chcete jít na film Barbie, který se v Třebíči reprízoval 24. srpna.
Třebíč se převlékla do růžové, promítala se tam Barbie. Podívejte se

To, jaký rozruch oživená hračka vyvolala, je dobrá zpráva jak pro diváky, tak kinaře. Plné sály jsou totiž čím dál větší vzácností. A to i v Třebíči, sedmadvacátém nejnavštěvovanější biografu v Česku. Při takových událostech přesto kina stále ukazují svoji sílu. Doma člověk při sledování filmu nezažije takovou sounáležitost s podobně naladěnými stovkami lidí.

Stačí se však podívat do USA a je zřejmé, že podobné okamžiky budou vzácností. Několik měsíců trvající stávka scenáristů a herců zastavila továrnu na sny. Důsledky budou sáhodlouhé. A potrvá, než se zase všichni v kině společně sejdeme.