Je to tady. Po dlouhých měsících příprav začíná v Novém Městě na Moravě mistrovství světa v biatlonu. Stovky závodníků přilákají během dvou týdnů stovky tisíc návštěvníků. Několik dní už je kapacita areálu vyprodaná. Atmosféra bude zajisté elektrizující, občerstvení chutné a nabídka suvenýrů více než bohatá. Láká i doprovodný kulturní program. Minimálně pro Vysočinu je to zkrátka sportovní akce desetiletí.

Ewa Farna. Ilustrační foto.
Buty, Ewa Farna, Anna K: na MS v biatlonu v Novém Městě zazpívají hvězdy

Ano, není to vše růžové. Připravit Vysočina Arénu stálo spoustu peněz, času a úsilí. Předpověď počasí pořadatelům zatím moc do karet nehraje, má být teplo a deštivo, což s sebou nese mimo jiné komplikované parkování. A jestli turisté také zvednou tržby restauracím a dalším podnikatelům v Novém Městě je s otazníkem.

Jak se říká, sto lidí, sto chutí a je na každém z nás, jak k začínajícímu sportovnímu svátku přistoupí. Jestli si užije atmosféru závodů přímo ve Vysočina Aréně, zvolí pohodlí u televize a nebo radši využije jarní prázdniny a i s rodinou zmizí někam daleko. Já se rozhodně těším a věřím, že čeští závodníci zrovna doma protrhnou zatím nepříliš výraznou sezónu. I když správný sportovní fanoušek žene svého favorita kupředu za všech okolností, ono se přeci jen fandí trochu lépe, když jsou české barvy na čelních pozicích.

Podniky se chystají na biatlonové mistrovství v Novém Městě na Moravě.
MS v biatlonu 2024: některé podniky v Novém Městě se zásobí, jiné krotí vášně