„Pozvánka mě překvapila, ale jsem za ni mile rád a těším se,“ řekl Dostál, jenž odchytal většinu sezony na farmě Anaheimu v klubu San Diego Gulls, čtyři zápasy odchytal i za tým Ducks v NHL. 

David Sklenička na kempu národního týmu.
Zvažoval jsem, že sezonu ve Finsku nedohraju, říká před MS obránce Sklenička

Už ve středu večer navíc svěřenci Kariho Jalonena okusí první trénink na ledě v Tampere, kde se představí v základní skupině mistrovství světa. „Musíme jít den po dni, zápas po zápasu. Šampioni neuvažují, jaký výsledek uhrají ve finále. Musíme se soustředit na každý jednotlivý zápas a dokázat se nachystat na ten další. Hodně jsme o našem cíli mluvili. Všichni ví, že když jedeme na mistrovství světa, máme vždy dokázat něco velkého,“ řekl .Jalonen.

Čeká se, co Pastrňák s Palátem

Soupiska reprezentace ale může být doplněná o zajímavá jména. Kouč Kari Jalonen s generálním manažerem Petrem Nedvědem jsou připraveni ještě čekat na hráče, jejichž týmy vypadnou v 1. kole play off NHL.Zápas od vyřazení je Boston Bruins (David Pastrňák či Tomáš Nosek), Tampa Bay (Ondřej Palát) či New York Rangers (Filip Chytil).

V případě vyřazení některého z těchto klubů by záleželo ještě na dvou faktorech – zdravotního stavu hráčů a souhlasu klubu uvolnit hráče na finské dobrodružství.Češi zahájí boje v základní skupině mistrovství světa v Tampere v sobotu „rozehřívacím“ zápasem s Velkou Británií, následovat budou duely se Švédskem, Rakouskem, Lotyšskem, Norskem, USA a Finskem.

Ruští hokejisté se zlatými olympijskými medailemi z Pchjongčchangu.
Šampionát bez Rusů? Podle Haška jediná možnost, Vůjtkovi vadí rozdílný metr

Na medaili čeká národní tým deset let.Povede se prolomit dlouhé prokletí?