„Chceme, aby obránci podporovali útok. Musím říct, že útočníci udělali spoustu dobré práce před bránou. I zápas se Švédskem nám to pomohli nakopnout obránci, já jsem spokojený s jejich prací,“ chválil trenér Filip Pešán. „Útočníci si to prý schovávají na další zápasy, slyšel jsem to v kabině, tak jim budu věřit,“ usmál se.

Kanonádu odšpuntoval v první třetině Lukáš Klok, k němu se pak přidali Filip Hronek a Libor Šulák, ten skóroval hned dvakrát.

„Řekli jsme si, že útočníci budou chodit před bránu a beci to tam budou házet, z toho vždycky něco je. Musíme v tom pokračovat,“ nabádal dvougólový obránce Libor Šulák.  

Tenhle herní plán na Brity platil. „Stahovali se k bráně a obránci měli víc prostoru na střelu. Byli aktivní a dali čtyři góly. Teď to jen přenést do dalších zápasů,“ doplnil Filip Chytil.

Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa Velkou Británii.
Čeští hokejisté spustili proti Britům kanonádu, ostrými pálili obránci

Útočník New Yorku Rangers si pochvaloval, že ho trenéři vrátili od třetího zápasu z křídla na centra, kde mu to sedí víc. „Na centru se cítím perfektně. Odehrál jsem tam dvě celé sezony po sobě. To je moje pozice a tam se cítím nejsilnější,“ liboval si autor gólu na 4:0.

Chytilova trefa završila parádní druhou periodu, ve které Češi nasázeli tři branky a rozhodli o svém vítězství. „Jsme rádi za tři body, protože ze začátku jsme se trochu trápili a bylo těžké jim dát gól. V druhé třetině jsme dali rychle góly a pak už jsme to udrželi,“ konstatoval Chytil.

„Nechtěli jsme soupeře podcenit, protože jsme věděli, že zlobili dlouho i Švédy. První třetina byla taková všelijaká, trochu nervózní. Soupeř kladl odpor a my jsme nebyli až tak pokorní, jak bych si představoval. Na kluky jsem byl v kabině trochu ostřejší a od druhé třetiny jsme zlepšili výkon, byli jsme poctivý tým, který zaslouženě vyhrál,“ uznal Pešán. „V závěru jsem mohl pošetřit Kubu Vránu, aby si nezranil rameno.“

Češi mají před sebou poslední dva zápasy skupiny A. V pondělí vyzvou Dánsko, které porazilo Švédsko. V úterý završí boje o čtvrtfinále proti Slovensku, to zase zdolalo Rusko.