Sedmnáct žlutých karet a jedna červená. Hlavní rozhodčí čtvrtfinálového utkání mezi Argentinou a Nizozemskem Mateu Lahoz vytvořil nový rekord v počtu rozdaných karet na světovém šampionátu.

Že by si tím ale pětačtyřicetiletý Španěl zjednal respekt, to se rozhodně říct nedalo. Obě mužstva po každém z výroků proti jejich straně vehementně protestovala. Po penaltovém rozstřelu Lahoz rychle opustil hřiště, kritice se ale nevyhnul.

Portugalci nesnesli sudího z Argentiny

„Jsem naštvaný. Ale rozhodčí nechci víc komentovat, abych nedostal trest. Všichni viděli, co se na hřišti odehrávalo. Před zápasem jsme se báli, protože jsme věděli, jak na tom Lahoz je a myslím, že by to FIFA měla přezkoumat. Nemůžete do těchto zápasů postavit rozhodčího jako je on,“ běsnil po zápase viditelně vytočený Lionel Messi.

A kritika ze strany sedminásobného držitele Zlatého míče evidentně zafungovala. Lahoz si totiž nezapíská ani v jednom z posledních čtyř duelů šampionátu.

Nespokojenost s výkonem rozhodčího projevilo i Portugalsko, které prohrálo s Marokem 1:0. Svěřencům trenéra Fernanda Santose se nelíbilo, že utkání pískal argentinský sudí Facundo Tello, jehož rodná země stále v turnají působí. „Je nepřijatelné, že argentinský rozhodčí pískal náš zápas. Podle toho, co jsem viděl, můžou Argentině rovnou předat pohár,“ řekl stoper Pepe. „Přijde mi hodně zvláštní, že máme rozhodčího, jehož země hraje na turnaji. Hřiště bylo očividně nakloněno proti nám,“ přidal záložník Bruno Fernandes.