Breel Embolo se narodil v hlavním městě Kamerunu Yaoundé, už v pěti letech ale s rodinou emigroval z Afriky do Evropy, kde se přestěhovali do Švýcarska. Hvězda francouzského AS Monaco získala švýcarské občanství v prosinci 2014. "Rozhodl jsem se hrát za Švýcarsko, protože to byla vždycky část mého já. Jsem velmi spokojený se svoji volbou, a zároveň jsem největším fanouškem Kamerunu. V národním týmu mám spoustu přátel, občas se potkáváme na dovolené nebo v Kamerunu," vysvětlil Embolo.

Dana Habayeb
Kritika MS? Štvaní médií, říká fanynka z Kataru. Západ je nevzdělaný, nezná svět

Fanouškovství Kamerunu, ale aktuálně švýcarský rodák pojal po svém. Své rodné zemi totiž vstřelil ve 48. minutě jediný gól utkání skupiny G, Švýcarsko tak vyhrálo 1:0 a odsunulo Kamerun do velmi těžké pozice.

Výhrůžky fanoušků

Embolo vstřelenou branku viditelně neslavil a gestem se omluvil fanouškům Kamerunu. "Je to speciální zápas pro mě a mou rodinu a vím, že tam bude spousta emocí. Bude to velký okamžik pro mou rodinu. Musím se přiznat, že po losu jsem neskákal radostí, ale šťastný jsem byl," řekl Embolo před zápasem.

A jeho prohlášení, že během i po utkání bude spousta emocí bylo pravdivé. Už během zápasu, ale i po něm zaplavily sociální sítě nenávistné zprávy fanoušků Kamerunu. "Jsi obyčejný zrádce, už nikdy se nevracej do Kamerunu nebo bude tobě a tvé rodině hodně nebezpečno," napsal jeden z fanoušků africké země. "Počínaje dnešním dnem si oficiálně ztratil kamerunskou krev. V zemi, kde ses narodil, ti teď může být hodně špatně. Tvůj život tu teď nebude mít hodnotu, " připojil se další.

Kamerun na fotbalovém mistrovství světa prohrál osmý zápas v řadě, ve skupině G ho ještě čekají zápasy proti Brazílii a Srbsku.