„Kapitán Cristiano Ronaldo nikdy nepohrozil tím, že opustí tým a odjede z Kataru,“ stojí v prohlášení. „Cristiano Ronaldo každým dnem upevňuje svůj jedinečný odkaz národnímu týmu i celému Portugalsku. Jeho oddanost reprezentaci je nezpochybnitelná, což dokázal i během utkání se Švýcarskem,“ uvedli zástupci FPF.

„Náš tým drží příliš při sobě, než aby ho cokoliv zvenčí zlomilo. Tým v pravém slova smyslu, který bude bojovat o svůj sen až do konce. Věřte s námi!“ napsal na twitter Ronaldo, jenž se v Kataru trefil zatím pouze z penalty v úvodním duelu s Ghanou.

Trenérovi se nelíbila reakce na střídání

Ronaldo je se 195 zápasy a 118 góly rekordmanem portugalské reprezentace, která usiluje o první titul mistrů světa. Navzdory nevydařenému půlroku v Manchesteru United, ve kterém během MS ukončil smlouvu, začal pětinásobný držitel Zlatého míče šampionát v základní sestavě. Trenér Fernando Santos ho ale po hodině hry třetího zápasu s Koreou vystřídal, což nesla sedmatřicetiletá hvězda nelibě.

Santosovi se Ronaldova podrážděná reakce nelíbila, podle jeho slov si ale situaci vyříkali. Proti Švýcarsku přesto Ronaldo poprvé od roku 2008 chyběl v základní sestavě na velkém turnaji, podle kouče z taktických důvodů. Jeho náhradník Goncalo Ramos nastřílel hattrick, a tak se dá předpokládat, že kapitán týmu začne na lavičce i sobotní čtvrtfinále proti Maroku.