VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Velké Meziříčí je město v jihovýchodní části kraje Vysočina v okrese Žďár nad Sázavou, na soutoku řek Oslava a Balinka. Někdy se mu také říká zkráceně „Velmez“ nebo také „Medřič“. Ze soutoku dvou řek Oslavy a Balinky také pochází dnešní název Velké Meziříčí. Leží v těsné blízkosti dálnice D1, která město překlenuje mostem Vysočina na jejím 144. kilometru.

První písemná zmínka pochází z roku 1236, městská práva získalo Velké Meziříčí v roce 1408. Za třicetileté války bylo město osmkrát vypleněno. Vlakové spojení bylo realizováno roku 1886 na trati ze Studénky do Křižanova. Roku 1945 proběhl velkomeziříčský masakr.

Ve mětě se nachází řada přírodních památek jako je například přírodní park Balinské údolí, přírodní park Třebíčsko, přírodní park Dobrá Voda. Ve Velkém Meziříčí mohou návštěvnící též zavítat do muzea Velké Meziříčí a galerie Synagogy.

Při tradičním gastrodnu vařila i Markéta Hrubešová

Velké Meziříčí – V pořadí už jednačtyřicátý Gastroden včera uspořádala Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel ve Velkém Meziříčí.

Na post místostarostky Velkého Meziříčí byla navržena Jiřina Jurdová

Velké Meziříčí – Termín ustavujícího zasedání zastupitelstva města byl ve Velkém Meziříčí stanoven na úterý 30. října. V kině tamního Jupiter clubu proběhne od patnácti hodin kromě jiného volba nového starosty a místostarosty města. Tam by však obyvatele Meziříčí žádná velká změna potkat neměla.

Řidič škodovky odmítl zkoušku na alkohol

Velké Meziříčí – Třiačtyřicetiletého muže z Trutnovska, který řídil osobní automobil značky Škoda, zastavili v pondělí 15. října kolem půl jedenácté večer velkomeziříčští policisté.

Vandal přes noc poškrábal auto

Velké Meziříčí – Po dosud neznámém vandalovi, který přes noc v meziříčské ulici Krškova poškodil zaparkované auto, pátrají policisté.

Vítěz voleb v Meziříčí se ocitl v opozici

Velké Meziříčí – I přesto, že Radovan Necid se svým uskupením To pravé Meziříčí získal v komunálních volbách od velkomeziříčských voličů jednadvacet procent všech hlasů a tím pádem pět zastupitelských mandátů a s přehledem tak vyhrál volby, na postu starosty města s největší pravděpodobností neusedne.

Chceme na radnici KDU-ČSL, rozhodla většina voličů ve Velké Bíteši

Velká Bíteš – Vítězem komunálních voleb ve Velké Bíteši se stala s přehledem KDU-ČSL, která od bítešských voličů získala 27,18 procenta ze všech hlasů. Náleží jí tak šest mandátů v městském zastupitelstvu. Jedničkou na kandidátce KDU- ČSL byl Aleš Koubek.

Šoféra zastavila hlídka, nadýchal více jak promile

Velké Meziříčí – V rámci běžné silniční kontroly zastavili velkomeziříčští policisté v nočních hodinách v tamní ulici Sokolovská řidiče osobního automobilu tovární značky Škoda.

Ve Velkém Meziříčí vystoupí muzikálové hvězdy

Velké Meziříčí - Koncertní vystoupení hvězd brněnské muzikálové scény Městského divadla Brno Lucie Bergerové a Radka Novotného si mohou v úterý 2. října od 19 hodin vychutnat návštěvníci velkomeziříčského Jupiter clubu.

OBRAZEM: Motorkáři v Bíteši poděkovali za letošní sezonu

Velká Bíteš - Několik stovek motorkářů z celé republiky si o svatém Václavu dalo dostaveníčko na tradičním ukončení motorkářské sezony, které se uskutečnilo na parkovišti První brněnské strojírny ve Velké Bíteši.

Velké Meziříčí láká na Den charity

Velké Meziříčí - Od 13 až do 17 hodin budou v úterý 25. září ve Velkém Meziříčí v rámci Dne charity otevřeny dveře všech tamních charitativních zařízení.

Muž usedl za volant, ač byl pod vlivem alkoholu

Velké Meziříčí – Neslavně dopadla silniční kontrola pro řidiče mercedesu, kterého policisté zastavili ve čtvrtek kolem deváté hodiny večerní ve velkomeziříčské ulici Bezděkov.

Burčák? Na hodech pokaždé. To jediné se nezměnilo, tvrdí obyvatelé Velké Bíteše

Velká Bíteš /VIDEO/ – Bítešské hody vyvrcholily v neděli krojovaným průvodem a následným tradičním hodovým programem na náměstí. První zastávka bítešské chasy patřila jako vždy nejstarším obyvatelům města.

Meziříčí se vrátilo do doby první republiky, nechybělo ani vojsko

Velké Meziříčí – Také členové Klubu vojenské historie Hraničářský pluk 19 z Brna se zúčastnili dvoudenních víkendových historických slavností v areálu velkomeziříčského zámku. Ty se letos zaměřily na období první republiky ve spojení se 100. výročím vzniku samostatného Československa.

Zloděj ukradl věci za dvacet tisíc korun

Velké Meziříčí – Do velkomeziříčské Družstevní ulice vyjížděli místní policisté k vloupání do garáže patřící k jednomu z tamních rodinných domů. Došlo k němu v noci z předposledního na poslední srpen.

Skvělá druhá půle. Favorit jasně vyhrál

Velké Meziříčí – Druhou domácí páteční předehrávku fotbalisté Velkého Meziříčí zvládli. Ve čtvrtém kole MSFL porazili díky výborné druhé půli Valašské Meziříčí 6:2. V té první však ztratili dvoubrankové vedení.

Radnice zveřejnila problémy města

Velké Meziříčí – Velkomeziříčská radnice zveřejnila sedm největších problémů města. Vybrali je místní obyvatelé v anketě, do níž se zapojilo 127 lidí.

Jednání o budoucnosti meziříčské Nové synagogy pokračují

Velké Meziříčí – Vedení města opět jednalo se zástupci brněnské židovské obce o možných opravách a budoucím využití místní Nové synagogy. Najít řešení se ale prozatím nepodařilo. Největším problémem stále zůstává získání peněz na nutné opravy.

Ještě se mohou hlásit do soutěže

Velké Meziříčí – Majitelé rozkvetlých oken, balkónů a lodžií, květinově vyzdobených předzahrádek či rozkvetlých domovů ve Velkém Meziříčí mají poslední možnost přihlásit do soutěže nazvané Rozkvetlé město. Soutěž, která bude ukončena dne 15. srpna, vyhlásila velkomeziříčská radnice.

V parku vysadí památnou lípu

Velké Meziříčí – V rámci oslav stého výročí vzniku Československé republiky představitelé města rozhodli, že se vysadí ve Velkém Meziříčí památná lípa, a to v parčíku na Lipnici.

Želvy zůstanou v domově pro seniory po celé léto

Velké Meziříčí – Žouželka, neboli želva žlutohnědá, a Žofinka, tedy želva zelenavá, dělají už měsíc společnost klientům Domova pro seniory Velké Meziříčí. „Jsou u nás na prázdninách, půjčili jsme si je ze zoologické zahrady v Jihlavě,“ usmál se ředitel velkomeziříčského zařízení určeného pro nejstarší obyvatele Vítězslav Schrek.

Cyklistka srazila chodce, který jí vstoupil do cesty

Velké Meziříčí - K nehodě mezi ženou na bicyklu a chodcem došlo na místní komunikaci ulice Sokolovská ve Velkém Meziříčí. „Policisté prvotním šetřením zjistili, že se jedná o dopravní nehodu chodce a cyklistky. Čtyřiasedmdesátiletá cyklistka jela v přímém úseku po ulici Nábřeží, kdy jí náhle a bezprostředně do jízdní dráhy vstoupil devětasedmdesátiletý chodec.

Letní promítání v Meziříčí se chýlí ke konci

Velké Meziříčí – Poslední snímek z prázdninového promítání Kinematografu bratří Čadíků ve Velkém Meziříčí si mohou ve čtvrtek večer přijít na Náměstí vychutnat všichni milovníci filmové projekce pod širým nebem.

Výstava v meziříčském zámku návštěvníky láká na orientální sbírky

Velké Meziříčí – Do dálek Orientu přenese návštěvníky meziříčského zámku nová výstava s názvem Asie ve sbírkách velkomeziříčského muzea instalovaná v prostorách tamního muzea, jež v zámku sídlí. Prohlédnout si mohou například rozmanitou kolekci vějířů, japonských laků, porcelánových výrobků, potřeb pro písaře či ukázky numismatiky.

Fajtův kopec patří tvrdé muzice, festival se koná už podesáté

Velké Meziříčí – Skiareálem na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí se rozezní tvrdá muzika. Ve čtvrtek 12. července tam začíná festival FajtFest. Jubilejní, již desátý ročník této akce potrvá až do neděle 14. července. Během této doby se na pódiu vystřídá velké množství hardcore, metalcore a numetal kapel.

Úřad převedl muzeu v Meziříčí sbírkové exponáty

Velké Meziříčí – Bezmála sedmdesát tisíc exponátů převedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Žďáře nad Sázavou muzeu ve Velkém Meziříčí. Sbírku tamního muzea zapsanou v centrální evidenci sbírek ministerstva kultury v minulosti spravovala organizace, jejímž zřizovatelem byl Okresní národní výbor Žďár nad Sázavou, později Okresní úřad Žďár nad Sázavou. Sbírky se po zániku okresních úřadů staly majetkem státu. Ten je teď převedl na jejich správce.

Sporná zakázka na úpravu meziříčského Náměstí se bude opět projednávat

Velké Meziříčí – Velkomeziříčská radnice zveřejnila prozatím poslední verdikt Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ohledně hojně diskutované zakázky na úpravu tamního Náměstí.

OBRAZEM: Děti si koupily kousek pralesa

Velké Meziříčí – Páťáci z velkomeziříčské základní školy se zapojili do projektu společnosti Green Life a za společně nastřádané peníze zakoupily kousek tropického deštného pralesa.

Šofér nad ránem nadýchal přes jedno promile

Lavičky – Řidiče jedoucího pod vlivem alkoholu přistihli meziříčští policisté v Lavičkách na Velkomeziříčsku.

V Meziříčí soutěží o nejkrásnější květinovou výzdobu

Velké Meziříčí – Obyvatelé či firmy z Velkého Meziříčí i jeho místních částí se mohou hlásit do soutěže Rozkvetlé město. Ta odstartovala 15. června a potrvá až do poloviny letošního srpna.

Výborná sezona, tvrdí Dolejš

Velké Meziříčí – Patnáct branek nastřílel v uplynulém ročníku MSFL záložník Velkého Meziříčí Petr Dolejš. V rozhovoru pro týdeník Vysočina se motor středové řady druhého celku uplynulého ročníku třetí ligy ohlédl za právě skončenou sezonou.

Smejkal: Hráče mohu za jejich výkony v celé sezoně pochválit

Velké Meziříčí – Maximální spokojenost mohou po konci fotbalové sezony 2017/2018 hlásit ve Velkém Meziříčí. Svěřenci trenéra Libora Smejkala šli oproti loňsku opět nahoru.

OBRAZEM: Orlové se změnili na umělecká díla

Velké Meziříčí - Dva velkoplošné reklamní nosiče s orlem na minerální vodu Mattoni byly u dálnice D1 poblíž Velkého Meziříčí nahrazeny uměleckými motivy.

Ve Velkém Meziříčí plánují další supermarket, zatím se jedná

Velké Meziříčí – Společnost Lidl má zájem ve Velkém Meziříčí vystavět svoji prodejnu. Aktuálně to její zástupci projednávají s vedením města. 

Od dubna u Meziříčí jelo rychleji deset tisíc aut

Velké Meziříčí – Přes osm milionů korun od dubna vybral velkomeziříčský úřad na pokutách za překročenou rychlost v rámci úsekového měření na dálnici D1.

Vandal posprejoval fasádu rodinného domu

Velké Meziříčí - Policisté nyní pátrají po prozatím neznámém pachateli, který ve Velkém Meziříčí posprejoval omítku domu. Sprejer si vzal nemovitost v ulici Podhradí na mušku v době od čtvrtečního večera 31. května do následujícího pátečního odpoledne.

Muž řídil, ačkoliv byl pod vlivem alkoholu

Velké Meziříčí – Špatně dopadla silniční kontrola pro dvaašedesátiletého šoféra fiatu. Muž ve středu 30. května kolem půl desáté večer projížděl ulicí U Tržiště, kde jej zastavila policejní hlídka.

Připravili besedy ke Dni bez tabáku

Velké Meziříčí – U příležitosti oslav Dne bez tabáku, jenž připadá na poslední květen, se v pondělí 28. května uskutečnila tematická beseda v meziříčské Kopretině – centru pro rodiče s dětmi. Zájemci tam mohli s Lubošem Novotným od půl desáté ráno hovořit o závislostech u dětí i dospívajících a o problematice návykových látek obecně.

Opilý muž zvonil lidem na zvonky a budil je

Velké Meziříčí - „Klidně se vyspím uprostřed silnice,“ neustále opakoval policistům opilý sedmadvacetiletý muž. Spokojit se ale musel s postelí v protialkoholní záchytné stanici v Jihlavě. Policisté z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí vyjížděli v sobotu 26. května v časných ranních hodinách řešit oznámení, že se v malé obci nedaleko Velkého Meziříčí pohybuje podnapilý muž a svým chováním obtěžuje spící lidi.

Velkomeziříčský zámek otevře sklepení i kapli

Velké Meziříčí – Do Dnů soukromých hradů a zámků, jež pořádá Asociace majitelů hradů a zámků pod záštitou ministra kultury, se zapojí rovněž zámek ve Velkém Meziříčí.

Žáci umělecké školy se představí na mnoha místech

Velké Meziříčí – Ve čtvrtek 24. května v době od 14 do 17 hodin vystoupí na několika místech Velkého Meziříčí různá uskupení místní základní umělecké školy. Ve vestibulu velkého sálu Jupiter clubu se bude prezentovat výtvarný obor. Taneční a literárně–dramatický obor se představí od 17 hodin ve velkém sále Jupiter clubu.

Zájemci budou diskutovat o desateru problémů Velkého Meziříčí

Velké Meziříčí – Vyjádřit se k tématům, které se týkají života ve Velkém Meziříčí, mohou zájemci v pondělí 28. května. V koncertním sále tamního Jupiter clubu se bude od půl čtvrté odpoledne konat diskuse s názvem S Vámi o všem!

Památkáři požadovali repliku mostu. Město chce konstrukci vyhovující předpisům

Velké Meziříčí – Most přes řeku Balinku poblíž Jelínkovy vily je od čtvrtka uzavřen. V plánu je totiž jeho demolice a výstavba přemostění nového. „Postaví se most, který bude vyhovovat všem dopravním předpisům,“ řekl tajemník velkomeziříčského úřadu Marek Švaříček.

V Meziříčí spustili nový turistický portál

Velké Meziříčí – Město zveřejnilo informace o novém turistickém portálu, který už nyní slouží jak návštěvníkům Velkého Meziříčí, tak i jeho obyvatelům.

Začíná uzavírka mostu přes Balinku

Velké Meziříčí – Ve čtvrtek 17. května od devíti hodin ráno již začíná ve Velkém Meziříčí plánovaná uzavírka mostu přes řeku Balinku na ulici Třebíčská.

Budování nového mostu uzavře Třebíčskou ulici

Velké Meziříčí – Ve Velkém Meziříčí již zveřejnili termín uzavírky tamní ulice Třebíčská. Ta bude uzavřena kvůli budování nového mostu přes řeku Balinku pravděpodobně od 17. května.

Zloděj ukradl ženě peněženku z tašky v nákupním vozíku

Velké Meziříčí – Po dosud neznámém zloději, jenž ve středu 25. dubna mezi půl druhou a druhou hodinou odpoledne v prodejně v ulici U Tržiště odcizil peněženku s finanční hotovostí a platební kartou, pátrají velkomeziříčští policisté.

Po poledni nadýchal 2,5 promile, dožadoval se své známé

Velké Meziříčí – Neustálé zvonění na domovní zvonek, tlučení na dveře a hlasité dožadování se komunikace se svojí známou ze strany mladého muže rušilo ve čtvrtek 26. dubna kolem jedné hodiny odpoledne obyvatele jedné z obcí na Velkomeziříčsku natolik, že jej ohlásili na tísňovou linku.

Jeden rok a dost. Volejbalisté Velkého Meziříčí sestupují

Velké Meziříčí – Nováček I. volejbalové ligy z Velkého Meziříčí se po roční zkušenosti s druhou nejvyšší českou soutěží vrací do té třetí. V kvalifikaci, ke které ho odsoudilo předposlední místo v I. lize, obsadil poslední pozici.

Velké Meziříčí dál stíhá vedoucí Prostějov

Velké Meziříčí – Z anglického týdne vybojovali třetiligoví fotbalisté Velkého Meziříčí plný počet bodů. Na výhru 3:0 ve Vyškově totiž minulý týden navázali domácí vítězstvím 3:2 nad Hulínem v dohrávce 18. kola a nedělním triumfem 4:1 nad Valašským Meziříčím v rámci 22. kola.

Známý houslista s cimbálem zahraje v Meziříčí

Velké Meziříčí – Houslista Pavel Šporcl bude v pátek 27. dubna poprvé koncertovat ve Velkém Meziříčí v Jupiter clubu. Nepřijede sám, přiveze s sebou cikánskou cimbálovou kapelu Gipsy Way Ensemble. Koncertní program Gipsy Fire navazuje na stejnojmennou desku, se kterou známý houslista trhal prodejní rekordy. Vstupenky jdou rychle na odbyt.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT