VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Nové Město na Moravě se nachází v České republice v západní části Moravy. Leží na jižním okraji Žďárských vrchů, které jsou východní součástí rozsáhlé Českomoravské vrchoviny.

Nové Město na Moravě ležící na jižním okraji Žďárských vrchů založené okolo roku 1250 Bočkem z Obřan (zakladatel cisterciáckého kláštera ve Žďáře nad Sázavou) dosáhlo největšímu rozkvětu v době renesance za pánů z Pernštejna. Zachovalé historické jádro města tvoří městskou památkovou zónu, kterou dotváří bohatá sochařská výzdoba ulic a náměstí od místních rodáků Jana Štursy a Vincence Makovského.

Zdroj: http://www.nmnm.cz

Novoměstští senioři měřili své síly na bowlingu

Nové Město na Moravě – Zájezdy, besedy, merendy a další pravidelné aktivity novoměstských seniorů vystřídalo tentokrát klání v bowlingu.

Sjezdovku na Harusově kopci brázdili čerti i šmoulí rodinka

Nové Město na Moravě – Šmoulové, zvířátka všeho druhu, víly nebo čerti brázdili v neděli sjezdovku na Harusově kopci u Nového Města na Moravě. Tamní lyžařský areál totiž odpoledne patřil již tradičnímu karnevalovému veselí, které odstartovalo jednu hodinu po poledni.

V nemocnici do dvou let zrekonstruují vstupní pavilon

Nové Město na Moravě – Přestavba vstupního pavilonu v následujících letech čeká novoměstskou nemocnici, záměr schválili krajští radní. „Během letošního roku stihne kraj připravit projektovou dokumentaci, na opravy samotné dojde na přelomu roku 2019 a 2020,“ informoval za zřizovatele zdravotnického zařízení náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku a financí Martin Kukla.

Fler trh láká na originální výrobky

Nové Město na Moravě – V novoměstském kulturním domě si v sobotu 17. března od 9 až do 17 hodin přijdou na své všichni milovníci originálních rukodělných výrobků.

Sjezdovky na Žďársku stále lákají lyžaře

Žďársko –  Ani na úplném konci zimy nemusejí milovníci zimních sportů odkládat své sjezdové lyže a snowboardy do sklepů. Lyžařská sezona na Vysočině pokračuje.

Nové Město nabízí stavební pozemky v Pohledci

Nové Město na Moravě – Dvanáct parcel o výměře od 670 do 1 070 metrů čtverečních nabízí Nové Město na Moravě zájemcům o výstavbu rodinných domů ve své místní části Pohledec.

Opilec se do domu dobýval kopáním

Nové Město na Moravě – Na hlučného opilce volali lidé policii do novoměstské Masarykovy ulice. Muž tam vyváděl v úterý 13. března odpoledne.

Za investiční akce utratí Nové Město přes miliardu korun

Nové Město na Moravě – Více než jednu miliardu hodlá v příštích čtyřech letech utratit Nové Město na Moravě. Radnice zveřejnila střednědobý výhled rozpočtu města, v němž uvedla největší investiční akce na následující roky.

V Novém Městě začala uzavírka

Nové Město na Moravě – Od středy 14. března musí počítat řidiči s dopravním omezením v centru Nového Města na Moravě.

Sněhové vločky přečkají v zásobníku léto

Nové Město na Moravě – Obří lednice u novoměstské Vysočina Areny byla naplněna.

Výstavba rychlobruslařské haly je opět o něco blíž

Nové Město na Moravě – Kdyby to mělo být pouze podle priorit novoměstských zastupitelů, výstavba rychlobruslařské haly na Vysočině by byla téměř reálná.

Podívejte se na další krásná miminka a hlasujte v anketě

Nové Město na Moravě - Díky vstřícnosti nejen novoměstské porodnice vám na našich stránkách pravidelně přinášíme fotografie nejmladších obyvatel žďárského regionu.

OBRAZEM: V zimě nejvíc frčí „nezdravé věci“

Nové Město na Moravě – Farmářské trhy už si v Novém Městě na Moravě našly své příznivce. Někdo se přijde či přijede podívat jednou za čas, jiný si nenechá ujít ani jedinou možnost nákupu zboží od regionálních výrobců a farmářů.

OBRAZEM: Novoměstští se pokusí o záchranu vánočního stromu

Nové Město na Moravě – Zachránit vánoční strom na Vratislavově náměstí se pokouší Nové Město na Moravě. Smrk pichlavý rostoucí v centru města už šest desítek let je pravidelně sledován, a místní lidé jsou znepokojení jeho postupným chřadnutím.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT