Kudějová, která byla v kvalifikaci šestá, měla dnes na kanále Kasai problémy prakticky hned od začátku a její jízda měla k ideálu daleko. Mistryně světa z roku 2015 a loňská evropská šampionka navíc dostala dvousekundovou penalizaci za dotek branky číslo 23, i bez ní by ale byla vyřazena.

Postěžovala si pak, že po nočních zdravotních problémech neměla pro finálový den dost sil. "V noci jsem se pozvracela a nějakou dobu nespala. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem něco špatného snědla v kombinaci s nervozitou. V přejezdech válců jsem zůstávala, neměla jsem sílu se z nich vytáhnout, tam jsem určitě ztratila nejvíc," řekla.

Bezprostředně po dojetí do cíle byla Minařík Kudějová desátá a věděla tak, že desáté místo z předešlé olympiády v Riu nevylepší. Nakonec ji podle očekávání předčilo všech dalších pět kajakářek.

Výbornou formu potvrdila Foxová, která zajela bezchybnou jízdu a o 3,33 sekundy porazila druhou Elišku Mintálovou ze Slovenska. Třetí byla i se čtyřmi trestnými sekundami Ricarda Funková z Německa.