Předchozí
1 z 5
Další

Přestože začátky této kapely nebyly právě jednoduché, na hudební scéně Vysočiny se neztratila. Naopak. Její věhlas stále roste. „Když jsem byl malý, tak jsem vařečkou bouchal mamce o stůl. Tehdy jsem ještě nevěděl, že jednou budu hrát na bicí. Začalo to v roce 2011 v kamarádově garáži. On si tam brnkal na kytaru, a já to začal zkoušet na bicí. Později jsme si udělali takovou menší zkušebnu. Učil jsem se hrát sám, za pomoci videí na YouTube. Mým velkým vzorem byl - a dodnes je - bubeník z Blink 182 Travis Barker,“ popisuje své první hudební krůčky Martin Janíček.

Foto 1

Počáteční muzicírování dvou nadšených kluků bylo základem pro vznik nové kapely. „REVOCK jsme založili v roce 2012 s mým kamarádem a spolužákem ze střední školy. Jako asi každý muzikant, i my jsme měli v té době před sebou vidinu slávy a holek. (smích) Postupem času nám ale začalo čím dál více záležet na tom, jak to zní, než na tom, kolika holkám se to líbí. Po několika nezdarech se ale kamarád vydal jinou cestou. Zlákalo ho posilování a ragby. A tak jsem začal hledat znovu nadšence, kteří by hráli v kapele se mnou. To trvalo dva roky. Proto naši existenci v koncertní sestavě počítáme až od roku 2015,“ vysvětluje Martin Janíček.

Foto 2

První krůčky na hudební scéně nebyly jednoduché. Nadšený hudebník se ale nevzdával. „Bylo to opravdu těžké. Ale po několika personálních změnách je teď kapela v nejlepší a dlouhodobé sestavě. Najít někoho, kdo umí hrát, a byl by ochotný trávit veškerý svůj volný čas v kapele, je velice složité. Většina lidí nechce po víkendech jezdit na koncerty a v týdnu pak chodit na zkoušky. Po odchodu základajícího člena jsem naštěstí našel Michala Pešla, který hraje na baskytaru a zpívá. Museli jsme také několikrát hledat nového kytaristu. Aktuálně je na tomto postu Jakub Sivák, hraje s námi zatím jen něco málo přes rok, ale je to jakoby s námi hrál odjakživa. Jeho energie kapele určitě prospěla,“ chválí členy svého týmu Martin Janíček.

Foto 3

S muzikantskou rivalitou se podle svých slov naštěstí nesetkal. „Mezi muzikanty není rivalita. Naopak. Jsou to velmi vstřícní a ochotní lidé. Potvrzuje se nám to na koncertech - když si například zapomeneme kličku k bicím, hned nám ji někdo ochotně půjčí. Stále totiž hrajeme s kapelami z jiných měst a pomáháme si navzájem s pořádáním akcí a sdílením fanoušků. Jelikož hrajeme punk-rock, je těžší najít publikum, které zaujmeme,“ říká zakladatel REVOCKu.

Foto 4

Martin Janíček slaví s hudbou nejen úspěchy na prknech, které znamenají svět, ale i v soukromí. Hudba se mu takříkajíc vryla pod kůži. „Před rokem jsem se stal oficiálním hráčem firmy R-Stick a spolupracuji také s výrobcem bicích nástrojů Brachtl Drums,“ prozrazuje své soukromé úspěchy Martin Janíček. Také jeho kapela se čím dál více dostává do podvědomí lidí. Kluci si zahráli mimo jiné i na oblíbeném festivalu Vysočina fest. „Toto se nám povedlo hned třikrát po sobě a letos se hlásíme znovu. A také jsme natočili a vydali vlastní CD Černá noc a EP Divokej Západ. Vydali jsme několik videoklipů na YouTube. Jeden z nejlepších vznikl v roce 2018. Zahrál nám v něm i Kuba Ryba z Rybiček 48 a Ondřej Baumrukr, který je známý z pořadu Robinsonův ostrov,“ vypočítává úspěchy kapely její zakladatel. „Měli jsme možnost si zahrát i na Pelíšek festu v Bystřici nad Pernštejnem nebo na Broumovské kytaře, kterou pořádá skupina IMODIUM. Máme za sebou koncerty s kapelami Pirates of the Pub, Vision Days, Kohout plaší smrt, Plexis, Alkehol nebo Kurtizány z 25. avenue,“ dodává.

Foto 5