„Vydáním této publikace jsem si splnila jeden ze svých osobních snů, předcházela mu ovšem dlouhá a nelehká cesta. O to více si pak vážím skutečnosti, že se mých básní ujala právě autorka učebnic českého jazyka a literatury pro školy Věra Martinková," poznamenala Zlata Ptáčková s tím, že básně nabízela v desítkách nakladatelství po celé České republice a neustále se jí vracely zamítavé odpovědi s vysvětlením, že prý o verše není mezi současnými čtenáři zájem.

„Proč jsme si vybrali sbírku k vydání? Upoutala nás neotřelostí a mladistvým elánem. Moderností veršů, a to jak svým obsahem, tak formou. Intimní a reflexivní lyrikou s aktuálními tématy," vyjádřila se Věra Martinková.

Literární počin Hej, ty vole vyšel v nakladatelství Alfa-Omega Praha-východ v nákladu čtyři sta kusů, obsahuje celkem jednadvacet básní a nechybí ani ilustrace. O ty se postarala Lucie Bax Kubínová, studentka výtvarného oboru na vysoké škole v Plzni. Výtvarnice navíc vložila doprostřed sbírky rovněž osobně podepsaný grafický list.  Jak Zlata Ptáčková dále sdělila, chce knihu zájemcům ve žďárském okrese a jeho nejbližším okolí představit v rámci autorského čtení v průběhu nadcházejícího roku.

„Název je možná pro básnickou sbírku trochu atypický. I nakladatelka se mě ptala, zda jej nechci změnit. Je to ale úmysl. Z vlastní praxe vím, že titul prodává," podotkla redaktorka Deníku.

Publikace je možné koupit ve vybraných knihkupectvích, v nakladatelství Alfa-Omega a k dostání je také na e-mailu tossi@post.cz. Doporučená cena činí 115 korun.

„Verše mě napadají především při cestování vlakem, v šuplíku jich mám nespočet. Již jsme se s Věrou Martinkovou předběžně domluvily na tom, že navážeme na letošní spolupráci a na sklonku roku 2014 a zejména v roce 2015 začneme pracovat na nové, v pořadí již druhé sbírce," dodala ještě Zlata Ptáčková.