Vždy distingovaný a velice vzdělaný Ondřej Havelka se již po dlouhá léta věnuje právě interpretaci jazzové a populární hudby 20. a 30. let minulého století jako zpěvák, tanečník i stepař. Natočil šest alb s Original Prague Syncopated Orchestra. Pro tento orchestr napsal a spolurežíroval taktéž hudební film, který získal na festivalu televizní zábavy v Montreux v roce 1991 Stříbrnou růži.

V polovině 90. let 20. století založil vlastní swingový big-band Melody Makers, se kterým v současné době vystupuje. Od té doby si těleso získalo mnoho příznivců. Jeho repertoár zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů.

Při vlastní prezentaci čísel jsou pak u hudebníků pověstné precizně zapracované detaily, jako je užití autentických nástrojů a další okolnosti, které, společně s vynikajícími schopnostmi interpretace aktérů, ve výsledku navozují až neuvěřitelně věrohodnou atmosféru panující u nás i ve světě v první polovině minulého století.