O uplynulém víkendu to možné bylo. Sraz si tam už potřetí dali protagonisté muzikálu Golem a jejich přátelé.

„Protože lidé z divadla Broadway a Hybernia jsou mými přáteli, každý rok pro ně organizujeme sportovní víkend. Letos v duchu outdoor,“ vysvětlil Miroslav Mužík, který měl v pořadí už třetí setkání hvězd „na svědomí.“

„Asi hledají klidné místo, kde by se mohli sejít, a v penzionu Apollo je hezké prostředí. Loni jsem tady viděla Leška Semelku,“ prozradila Olga Srnská z Hlinného.

Ochutnávka destilátů

Organizátoři pro známé tváře připravili řadu disciplín. Od šplhu na laně a překonávání překážek přes skládání scrable až po fotbalový trunaj a rybolov. A jako každý rok nechyběla ochutnávka v místní pálenici.

„Letos jsme připravili čtyři vzorky, u kterých měli poznat, z jakého jsou ovoce a kolik procent alkoholu mají,“ uvedl Stanislav Marek, provozovatel pálenice. O pouhého půl procenta se zmýlil Tomáš Savka, a získal tak jednu z cen – domácí pálenku z meruňky.

Správný tip měla také vycházející hvězda Olga Lounová, která v muzikálu Golem hraje Marianu. Nechyběla ani cena útěchy. Tu si letos odnesl Petr Kolář.

„Med je zdravý, bude se hodit,“ okomentoval dar a dodal: „Takovéhle volno se mi podaří mít tak jednou za půl roku.“

Do Prahy si umělci odvezli sochu golema z javorového dřeva od Jaroslava Homolky z Jam. Nejdříve mu ale museli do čela vložit šém z kovu. „Úplně jsem se do golema zamilovala,“ smála se přítelkyně Ivana Vyskočila Lucie. „Neopírej se o to, je to něčím napuštěné,“ napomenul ji herec.