„Ve Staré radnici se utkají nejlepší pěvci z devatenácti zemí světa,“ prozradil žďárský rodák Pustina. Mladé pěvce do třiatřiceti let bude hodnotit mezinárodní porota složená ze sedmi členů. „Vítěz soutěže získá nový osobní vůz Fiat Panda,“ uvedl Jakub Pustina.

Druhý v pořadí obdrží finanční částku ve výši dvaceti tisíc korun, třetí deseti tisíc korun. Každý z oceněných je povinen na žádost pořadatele vystoupit na koncertech vítězů ve Žďáře nad Sázavou, v Humpolci, Telči, Třebíči nebo v Bystřici pod Hostýnem.

Mezinárodní pěvecká soutěž, která je pod záštitou slovenské tenorové hvězdy Petera Dvorského, vyvrcholí v neděli dne 10. května v 19 hodin charitativním galakoncertem pro pohybově postižené děti.

Na prknech pódia Domu kultury ve Žďáře zazpívají Peter Dvorský, mezzosopranistka Andrea Kalivodová, barytonista Jakub Pustina a vítězové soutěže. Všichni pěvci vystoupí bez nároku na honorář a výtěžek ze vstupného bude použit pro nadaci Petra Dvorského Harmony. Vstupné na tento koncert stojí v předprodeji 500 korun, na místě zaplatíte 700 korun.

Zlata Ptáčková