VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vicemiss: Na vysokých podpatcích není příjemně

Nová Ves u Nového Města na Moravě - Hned dvojitý úspěch zaznamenala na pátečním galavečeru Miss Vysočiny 2009 Marie Sáblíková z Nové Vsi u Nového Města na Moravě. Nejprve si ji publikum Domu kultury ve Žďáře nad Sázavou zvolilo za Miss sympatie. O chvíli později se půvabná sedmnáctiletá blondýnka stala 2. vicemiss.

23.4.2009 2
SDÍLEJ:

Sedmnáctiletá Marie Sáblíková z Nové Vsi u Nového Města na Moravě si z pátečního finále Miss Vysočiny 2009 odnesla tituly hned dva: Miss Sympatie a 2. vicemiss.Foto: DENÍK/ Josef Němec

Jaké pocity máte ze soutěže Miss Vysočiny 2009?
Pocity mám veskrze příjemné. Byla to pro mě velká životní zkušenost. Na druhou stranu bylo absolvování soutěže fyzicky velice náročné, protože například neustálé trénování chůze na vysokých podpatcích není příliš příjemné. Do toho jsem navíc měla určité zdravotní problémy, což mi také příliš nepřidalo. Jak jsem však již řekla, celou soutěž jsem si především užívala a byla jsem většinou příjemně překvapená.

Kdo vás do soutěže přihlásil a s jakými cíli jste do ní šla?
Účast v soutěži mi navrhl můj táta, který mě do ní také přihlásil. Musím přiznat, že jsem byla pro, chtěla jsem to vyzkoušet. S nějakým konkrétním cílem jsem do soutěže nešla. Pevně jsem doufala, že bych se mohla umístit na nějakém slušném místě. Přímo na vítězství jsem však rozhodně nemyslela.

Absolvovaly jste před finálovým večerem nějaké soustředění?
Měly jsme dvě soustředění, obě trvala tři dny, kdy jsme byly ubytovány ve žďárském hotelu Jehla. Při prvním soustředění jsme se učily chodit na podpatcích, zkoušely jsme líčení, trénovaly volnou disciplínu, absolvovaly točení klipů a fotek na propagaci a všechny nezbytnosti na finálový večer. V týdnu před finále jsme měly druhé soustředění a zde jsme trénovaly pouze choreografii, finálový večer krok za krokem, včetně generálky.

Připravovala jste se nějak speciálně na soutěžní večer?
Nijak speciálně jsem se nepřipravovala. Před začátkem večera jsem byla hodně nervózní, ale hned po první disciplíně, kdy jsme všechny finalistky tancovaly na pódiu, ze mě tréma spadla. Hodně mi v tom pomohla také podpora rodičů a sestry v hledišti, kteří mi neustále mávali a povzbuzovali mě.

Která disciplína pro vás byla v průběhu soutěžního večera nejtěžší?
Rozhodně nejtěžší pro mě byla volná disciplína. Na rozdíl od většiny dívek, které si zvolily tanec, já jsem se rozhodla pro zpěv písně Ivety Bartošové Víš, lásko. Den před soutěžním večerem jsem však měla problémy s hlasivkami. Na generálce jsem písničku nebyla schopná zazpívat. Při samotném večeru se pak vše naštěstí podařilo úplně v pohodě. Měla jsem ze sebe dobrý pocit, že se mi písničku povedlo zazpívat tak, jak jsem si představovala.

Kterou disciplínu jste si naopak nejvíce užívala?
Zcela určitě promenádu večerních šatů. Tato disciplína mi přišla velmi uvolněná, měly jsme nacvičenou chůzi, k tomu hrála výborná hudba, navíc jsme na sobě měly krásné šaty. Prostě jsem z toho měla výborný pocit.

Snažili se vám pořadatelé nebo i moderátor večera, Jan Čenský, pomáhat?
Určitě ano. Třeba Jan Čenský byl velice příjemný, snažil se z nás shodit trému a neustále nás uklidňoval. I pořadatelé, tedy většina, se nám snažili pomáhat. Někteří na nás byli trochu přísnější, snažili se nás trochu usměrňovat, ale to už k takové soutěži patří a rozhodně jsme to nebraly nijak negativně.

Byla to vaše první zkušenost s podobnou soutěží?
S podobnou soutěží určitě ano. S vystupováním před publikem však již mám určité zkušenosti. V době, kdy jsem navštěvovala základní školu, jsem se zúčastnila pěvecké soutěže Žďárský skřivánek, ve které se mi tehdy podařilo zvítězit.

Jaké panovaly vztahy mezi jednotlivými soutěžícími? Nesly se v kamarádském duchu, nebo byla mezi dívkami cítit určitá rivalita a napětí?
Mezi finalistkami byly velice dobré vztahy, nebyly žádné problémy, tedy já jsem žádné nepostřehla. Všechny jsme se mezi sebou normálně bavily, žádná nepřátelská atmosféra nepanovala. Vzájemně jsme se také podporovaly a přály si úspěch.

Předpokládám, že jste ze svého umístění měla velkou radost?
Samozřejmě. Jak jsem již říkala, věřila jsem, že bych se mohla slušně umístit, a dvě ocenění mi udělala ohromnou radost. Přiznám se, že větší jsem měla z titulu Miss sympatie, kterou volili diváci přímo v sále. Byla jsem z tohoto titulu příjemně překvapená. Vůbec jsem to nečekala, protože některé dívky měly v hledišti daleko větší podporu než-li já.

Jaké ceny jste si ze soutěže odnesla?
Kromě věcných darů, mimochodem velice krásných, jsem vyhrála možnost pobytu pro dvě osoby v zahraničí. Rozhodla jsem se, že této možnosti využiji, a vyrazíme spolu s mojí sestrou Magdou, která mě s rodiči v průběhu celé soutěže velmi podporovala.

Setkáváte se s nějakými ohlasy na vaši účast v soutěži, případně na výsledek, kterého jste dosáhla?
Moji blízcí, jak z rodiny, tak i kamarádi, mi gratulovali a moc mi úspěch přáli. Nějaký významnější ohlas jsem nezaznamenala. Nemyslím si, že bych dosáhla zase takového úspěchu, že by z toho měl být nějaký větší rozruch. Potěšila mě ještě blahopřání od mých učitelů ve škole, čehož si hodně vážím.

Účast v podobných soutěžích bývá pro mnoho dívek prvním krůčkem v jejich případné budoucí kariéře modelky. Máte podobné ambice?
Přiznám se, že mým snem je pracovat jako modelka, této možnosti se tedy určitě nezříkám. V budoucnu bych se velice ráda zúčastnila soutěže Miss České republiky.

---------------

Přehled udělených titulů:

Miss Vysočiny 2009 a Nejkrásnější dívka Vysočiny – Jana Zemanová, Batelov;

1. vicemiss – Simona Kadlecová, Čejč;

2. vicemiss a Miss sympatie – Marie Sáblíková, Nová Ves u Nového Města na Moravě;

Miss tip Hitrádia Vysočina a Miss tip Deníku – Hana Brázdová, Chotěboř; Miss internet a Miss tip Nice magazínu – Pavla Remsová, Bohdalov.

Zvláštní cena – Král moderátorů Miss Vysočiny – Jan Čenský

Kdo je Marie Sáblíková?

Narodila se 17. března 1992 v Novém Městě na Moravě a trvale žije v Nové Vsi u Nového Města na Moravě.

V současné době navštěvuje 2. ročník Střední školy obchodu a služeb ve Žďáře nad Sázavou. Mezi její koníčky patří zpěv, tanec, hudba a sport.

Zúčastnila se letošního ročníku soutěže Miss Vysočiny, kde získala titul 2. vicemiss a titul Miss sympatie udělovaný publikem.

--------------

Více o soutěži najdete v sekci Související články

Tomáš Pohanka

23.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 15 280 Kč

Pomocní kuchaři pomocný/á kuchař/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15280 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Restaurace U Šidlů, směny dlouhý, krátký týden. Pracoviště: Markéta ševčíková, 594 01 Velké Meziříčí. Informace: Markéta Ševčíková, +420 736 762 223.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 18 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladních vozidel nad nad 3,5 t. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Podmínkou profesní průkaz, zdravotní průkaz, praxe výhodou. , První kontakt emailem nebo telfonicky. Pracoviště: Enpeka a.s., Jihlavská, č.p. 1143, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Alena Doležalová, +420 566 698 204.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 14 300 Kč

Asistenti učitelů Asistent pedagoga na I.stupni ZŠ. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14300 kč, mzda max. 15800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice asistenta pedagoga se odehrává především v přímém pedagogickém procesu u žáka,popř.žáků,se specifickými vzdělávacími potřebami a to pod přímým vedením učitele.Velmi důležitým faktorem úspěchu je právě správně nastavená spolupráce pedagoga a asistenta s jasně definovanými mantinely a kompetencemi., První kontakt telefonickynebo osobně : Po--9.30-10.15(12.15-13.45) Út - 8.00-11.30 , 12.30-15.00,ost.dny-13.00-15.30,Pá-11.15-11.45 , 12.15. -12.45, emailem kdykoliv. Pracoviště: Základní škola fryšava pod žákovou horou, okres žďár nad sázavou, příspěvková organizace, 592 04 Fryšava pod Žákovou horou. Informace: Karel Hübner, +420 566 619 240.

Potravinářství - Potravinářství Pekař 18 000 Kč

Pekaři VEDOUCÍ NOČNÍ SMĚNY NA PEKÁRNĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Noční provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: výroba, práce Ne - Čt od 16 - 2:00 ráno., první kontakt emailem nebo telefonicky /pracovní dny 8,00 - 17,00 hod./. Pracoviště: Josef částka - pekařská výroba, nám. Republiky, č.p. 72, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Simona Částková, +420 733 534 421.


Ilustrační foto

Jak můžete děti odměnit za vysvědčení? Dáme vám tip v Deníku

Íránská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Kráska z Íránu, Maroka nebo jihu Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny B

V Radešínské Svratce se v neděli oddávali postupovým oslavám

Žďársko – V závěrečném 26. kole východní skupiny I. A třídy se ve vzájemném duelu prvních dvou celků tabulky rozhodovalo o postupujícím do krajského přeboru. Fotbalistům vedoucí Náměště stačila i remíza, její hráči ovšem neponechali nic náhodě a rezervu Žďáru zdolali 2:0.

Výborná sezona, tvrdí Dolejš

Velké Meziříčí – Patnáct branek nastřílel v uplynulém ročníku MSFL záložník Velkého Meziříčí Petr Dolejš. V rozhovoru pro týdeník Vysočina se motor středové řady druhého celku uplynulého ročníku třetí ligy ohlédl za právě skončenou sezonou.

Smejkal: Hráče mohu za jejich výkony v celé sezoně pochválit

Velké Meziříčí – Maximální spokojenost mohou po konci fotbalové sezony 2017/2018 hlásit ve Velkém Meziříčí. Svěřenci trenéra Libora Smejkala šli oproti loňsku opět nahoru.

V Meziříčí schválili investice do oprav silnic

Velké Meziříčí – Velkomeziříčská radnice zveřejnila, kolik peněz půjde ještě letos na opravy komunikací ve městě. Pro tento účel již zastupitelé schválili vyčlenění více než osmi milionů korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT