VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vicemiss: Na vysokých podpatcích není příjemně

Nová Ves u Nového Města na Moravě - Hned dvojitý úspěch zaznamenala na pátečním galavečeru Miss Vysočiny 2009 Marie Sáblíková z Nové Vsi u Nového Města na Moravě. Nejprve si ji publikum Domu kultury ve Žďáře nad Sázavou zvolilo za Miss sympatie. O chvíli později se půvabná sedmnáctiletá blondýnka stala 2. vicemiss.

23.4.2009 2
SDÍLEJ:

Sedmnáctiletá Marie Sáblíková z Nové Vsi u Nového Města na Moravě si z pátečního finále Miss Vysočiny 2009 odnesla tituly hned dva: Miss Sympatie a 2. vicemiss.Foto: DENÍK/ Josef Němec

Jaké pocity máte ze soutěže Miss Vysočiny 2009?
Pocity mám veskrze příjemné. Byla to pro mě velká životní zkušenost. Na druhou stranu bylo absolvování soutěže fyzicky velice náročné, protože například neustálé trénování chůze na vysokých podpatcích není příliš příjemné. Do toho jsem navíc měla určité zdravotní problémy, což mi také příliš nepřidalo. Jak jsem však již řekla, celou soutěž jsem si především užívala a byla jsem většinou příjemně překvapená.

Kdo vás do soutěže přihlásil a s jakými cíli jste do ní šla?
Účast v soutěži mi navrhl můj táta, který mě do ní také přihlásil. Musím přiznat, že jsem byla pro, chtěla jsem to vyzkoušet. S nějakým konkrétním cílem jsem do soutěže nešla. Pevně jsem doufala, že bych se mohla umístit na nějakém slušném místě. Přímo na vítězství jsem však rozhodně nemyslela.

Absolvovaly jste před finálovým večerem nějaké soustředění?
Měly jsme dvě soustředění, obě trvala tři dny, kdy jsme byly ubytovány ve žďárském hotelu Jehla. Při prvním soustředění jsme se učily chodit na podpatcích, zkoušely jsme líčení, trénovaly volnou disciplínu, absolvovaly točení klipů a fotek na propagaci a všechny nezbytnosti na finálový večer. V týdnu před finále jsme měly druhé soustředění a zde jsme trénovaly pouze choreografii, finálový večer krok za krokem, včetně generálky.

Připravovala jste se nějak speciálně na soutěžní večer?
Nijak speciálně jsem se nepřipravovala. Před začátkem večera jsem byla hodně nervózní, ale hned po první disciplíně, kdy jsme všechny finalistky tancovaly na pódiu, ze mě tréma spadla. Hodně mi v tom pomohla také podpora rodičů a sestry v hledišti, kteří mi neustále mávali a povzbuzovali mě.

Která disciplína pro vás byla v průběhu soutěžního večera nejtěžší?
Rozhodně nejtěžší pro mě byla volná disciplína. Na rozdíl od většiny dívek, které si zvolily tanec, já jsem se rozhodla pro zpěv písně Ivety Bartošové Víš, lásko. Den před soutěžním večerem jsem však měla problémy s hlasivkami. Na generálce jsem písničku nebyla schopná zazpívat. Při samotném večeru se pak vše naštěstí podařilo úplně v pohodě. Měla jsem ze sebe dobrý pocit, že se mi písničku povedlo zazpívat tak, jak jsem si představovala.

Kterou disciplínu jste si naopak nejvíce užívala?
Zcela určitě promenádu večerních šatů. Tato disciplína mi přišla velmi uvolněná, měly jsme nacvičenou chůzi, k tomu hrála výborná hudba, navíc jsme na sobě měly krásné šaty. Prostě jsem z toho měla výborný pocit.

Snažili se vám pořadatelé nebo i moderátor večera, Jan Čenský, pomáhat?
Určitě ano. Třeba Jan Čenský byl velice příjemný, snažil se z nás shodit trému a neustále nás uklidňoval. I pořadatelé, tedy většina, se nám snažili pomáhat. Někteří na nás byli trochu přísnější, snažili se nás trochu usměrňovat, ale to už k takové soutěži patří a rozhodně jsme to nebraly nijak negativně.

Byla to vaše první zkušenost s podobnou soutěží?
S podobnou soutěží určitě ano. S vystupováním před publikem však již mám určité zkušenosti. V době, kdy jsem navštěvovala základní školu, jsem se zúčastnila pěvecké soutěže Žďárský skřivánek, ve které se mi tehdy podařilo zvítězit.

Jaké panovaly vztahy mezi jednotlivými soutěžícími? Nesly se v kamarádském duchu, nebo byla mezi dívkami cítit určitá rivalita a napětí?
Mezi finalistkami byly velice dobré vztahy, nebyly žádné problémy, tedy já jsem žádné nepostřehla. Všechny jsme se mezi sebou normálně bavily, žádná nepřátelská atmosféra nepanovala. Vzájemně jsme se také podporovaly a přály si úspěch.

Předpokládám, že jste ze svého umístění měla velkou radost?
Samozřejmě. Jak jsem již říkala, věřila jsem, že bych se mohla slušně umístit, a dvě ocenění mi udělala ohromnou radost. Přiznám se, že větší jsem měla z titulu Miss sympatie, kterou volili diváci přímo v sále. Byla jsem z tohoto titulu příjemně překvapená. Vůbec jsem to nečekala, protože některé dívky měly v hledišti daleko větší podporu než-li já.

Jaké ceny jste si ze soutěže odnesla?
Kromě věcných darů, mimochodem velice krásných, jsem vyhrála možnost pobytu pro dvě osoby v zahraničí. Rozhodla jsem se, že této možnosti využiji, a vyrazíme spolu s mojí sestrou Magdou, která mě s rodiči v průběhu celé soutěže velmi podporovala.

Setkáváte se s nějakými ohlasy na vaši účast v soutěži, případně na výsledek, kterého jste dosáhla?
Moji blízcí, jak z rodiny, tak i kamarádi, mi gratulovali a moc mi úspěch přáli. Nějaký významnější ohlas jsem nezaznamenala. Nemyslím si, že bych dosáhla zase takového úspěchu, že by z toho měl být nějaký větší rozruch. Potěšila mě ještě blahopřání od mých učitelů ve škole, čehož si hodně vážím.

Účast v podobných soutěžích bývá pro mnoho dívek prvním krůčkem v jejich případné budoucí kariéře modelky. Máte podobné ambice?
Přiznám se, že mým snem je pracovat jako modelka, této možnosti se tedy určitě nezříkám. V budoucnu bych se velice ráda zúčastnila soutěže Miss České republiky.

---------------

Přehled udělených titulů:

Miss Vysočiny 2009 a Nejkrásnější dívka Vysočiny – Jana Zemanová, Batelov;

1. vicemiss – Simona Kadlecová, Čejč;

2. vicemiss a Miss sympatie – Marie Sáblíková, Nová Ves u Nového Města na Moravě;

Miss tip Hitrádia Vysočina a Miss tip Deníku – Hana Brázdová, Chotěboř; Miss internet a Miss tip Nice magazínu – Pavla Remsová, Bohdalov.

Zvláštní cena – Král moderátorů Miss Vysočiny – Jan Čenský

Kdo je Marie Sáblíková?

Narodila se 17. března 1992 v Novém Městě na Moravě a trvale žije v Nové Vsi u Nového Města na Moravě.

V současné době navštěvuje 2. ročník Střední školy obchodu a služeb ve Žďáře nad Sázavou. Mezi její koníčky patří zpěv, tanec, hudba a sport.

Zúčastnila se letošního ročníku soutěže Miss Vysočiny, kde získala titul 2. vicemiss a titul Miss sympatie udělovaný publikem.

--------------

Více o soutěži najdete v sekci Související články

Tomáš Pohanka

23.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 21 500 Kč Obsluha pil a jiných zařízení na prvotní zpracování dřeva Manipulant se dřevem. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč, mzda max. 23500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Manipulant se dřevem na pile, pilař na pile - zkušenosti se dřevem. Pracoviště: Dřevo vysočina a.s., Santiniho, č.p. 17, 591 02 Žďár nad Sázavou 2. Informace: Petra Blažejovská, +420 777 182 912. Výroba - Výroba Obsluha strojů 19 000 Kč Obsluha ostatních zařízení na zpracování kovů Dělník/ce - obsluha strojů a zařízení. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Náplň práce - obsluha jednoduchých strojů a zařízení. Kompletace sestav manuálního řazení., Požadujeme - praxi na obdobné pozici výhodou, zodpovědný přístup k práci, spolehlivost, manuální zručnost, samostatnost., Nabízíme - plné zaučení, zaměstnání ve stabilní společnosti, odpovídající ohodnocení, firemní benefity - závodní stravování, stravenky, příspěvek na dopravu, cafeterie a další., Nástup možný ihned, práce je vhodná pro absolventy. , První kontakt - e-mailem nebo telefonicky od 8,00 do 15,00. Pracoviště: Jopp automotive s.r.o., Průmyslová, č.p. 2047, 594 01 Velké Meziříčí. Informace: Petra Koudelová, +420 563 031 231. Výroba - Výroba Montážní dělník 15 000 Kč Montážní dělníci mechanických zařízení Montážní dělník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Náplň práce: montáž kompletů nábytkového kování z komponentů z plastu a kovů, provádění samokontroly, výroba kontrolních vzorků, hlášení závad, udržování pořádku na pracovišti, Požadavky: min. základní vzdělání, schopnost pracovat ve třísměnném provozu, zkušenosti z výrobní společnosti výhodou, pečlivost, přesnost, flexibilita, 5 týdnů dovolené, roční finanční bonus, příspěvek na stravování, bezplatné jazykové vzdělávání, příspěvek na dopravu, sportovní a kulturní akce pro zaměstnance, První kontakt telefonicky 8,00 - 9,00 nebo emailem. Pracoviště: Hettich čr k.s., Jihlavská, č.p. 2190, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Renata Bartošíková, +420 566 692 189. Řemeslné práce - Řemeslné práce Tesař 20 000 Kč Tesaři Tesaři. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: pracovní poměr bude uzavírán nejprve na 2 roky, dále pak opět na dobu určitou, při oboustranné spokojenosti i na dobu neurčitou, chuť do práce a rovněž chuť učit se novým věcem, praxi ani vyučení v oboru nevyžadujeme, vše vás zaučíme po nástupu do zaměstnání, první kontakt e-mailem. Pracoviště: Žďár nad sázavou, brněnská 126/38 s činností v rámci čr, Brněnská, č.p. 126, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Martina Zedníčková, +420 566 697 161.

V rámci projektu 100 let s trikolórou se děti ve škole a ve školce v Polničce vytvořili oblečení do barev trikolory obraz státní vlajky a vysadili lípu.
24

OBRAZEM: Děti přišly do školy v barvách státní vlajky

Víkendové zápasy fotbalistů Počítek (v růžovém) i Štěpánova (v oranžovém) skončily shodným výsledkem 4:2.

Nováček po půli zkolaboval

Sražení policistky, hrad pod palbou: a sumec albín: prohlédněte si videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 20. až 21. října 2018.

Řidič ve žďárských ulicích nadýchal bezmála dvě promile

Žďár nad Sázavou – Při silniční kontrole, kterou prováděli žďárští policisté, byl odhalen další podnapilý šofér.

Motorkáři vyrazili na letošní poslední společnou vyjížďku

Žďár nad Sázavou – Stovky motorek mohli v sobotu obdivovat návštěvníci rychlobruslařského oválu u žďárského zimního stadionu.

Filmaři objevovali krásy Vysočiny

Vysočina – Ve středu a čtvrtek cestovala po Vysočina osmičlenná výprava. Zkoumala zajímavá místa, která by byla vhodná pro filmování. Navštívili zámky, ale třeba i sklárnu v Karlově nebo podzemní chodby v krajském městě.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT