VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vicemiss: Na vysokých podpatcích není příjemně

Nová Ves u Nového Města na Moravě - Hned dvojitý úspěch zaznamenala na pátečním galavečeru Miss Vysočiny 2009 Marie Sáblíková z Nové Vsi u Nového Města na Moravě. Nejprve si ji publikum Domu kultury ve Žďáře nad Sázavou zvolilo za Miss sympatie. O chvíli později se půvabná sedmnáctiletá blondýnka stala 2. vicemiss.

23.4.2009 2
SDÍLEJ:

Sedmnáctiletá Marie Sáblíková z Nové Vsi u Nového Města na Moravě si z pátečního finále Miss Vysočiny 2009 odnesla tituly hned dva: Miss Sympatie a 2. vicemiss.Foto: DENÍK/ Josef Němec

Jaké pocity máte ze soutěže Miss Vysočiny 2009?
Pocity mám veskrze příjemné. Byla to pro mě velká životní zkušenost. Na druhou stranu bylo absolvování soutěže fyzicky velice náročné, protože například neustálé trénování chůze na vysokých podpatcích není příliš příjemné. Do toho jsem navíc měla určité zdravotní problémy, což mi také příliš nepřidalo. Jak jsem však již řekla, celou soutěž jsem si především užívala a byla jsem většinou příjemně překvapená.

Kdo vás do soutěže přihlásil a s jakými cíli jste do ní šla?
Účast v soutěži mi navrhl můj táta, který mě do ní také přihlásil. Musím přiznat, že jsem byla pro, chtěla jsem to vyzkoušet. S nějakým konkrétním cílem jsem do soutěže nešla. Pevně jsem doufala, že bych se mohla umístit na nějakém slušném místě. Přímo na vítězství jsem však rozhodně nemyslela.

Absolvovaly jste před finálovým večerem nějaké soustředění?
Měly jsme dvě soustředění, obě trvala tři dny, kdy jsme byly ubytovány ve žďárském hotelu Jehla. Při prvním soustředění jsme se učily chodit na podpatcích, zkoušely jsme líčení, trénovaly volnou disciplínu, absolvovaly točení klipů a fotek na propagaci a všechny nezbytnosti na finálový večer. V týdnu před finále jsme měly druhé soustředění a zde jsme trénovaly pouze choreografii, finálový večer krok za krokem, včetně generálky.

Připravovala jste se nějak speciálně na soutěžní večer?
Nijak speciálně jsem se nepřipravovala. Před začátkem večera jsem byla hodně nervózní, ale hned po první disciplíně, kdy jsme všechny finalistky tancovaly na pódiu, ze mě tréma spadla. Hodně mi v tom pomohla také podpora rodičů a sestry v hledišti, kteří mi neustále mávali a povzbuzovali mě.

Která disciplína pro vás byla v průběhu soutěžního večera nejtěžší?
Rozhodně nejtěžší pro mě byla volná disciplína. Na rozdíl od většiny dívek, které si zvolily tanec, já jsem se rozhodla pro zpěv písně Ivety Bartošové Víš, lásko. Den před soutěžním večerem jsem však měla problémy s hlasivkami. Na generálce jsem písničku nebyla schopná zazpívat. Při samotném večeru se pak vše naštěstí podařilo úplně v pohodě. Měla jsem ze sebe dobrý pocit, že se mi písničku povedlo zazpívat tak, jak jsem si představovala.

Kterou disciplínu jste si naopak nejvíce užívala?
Zcela určitě promenádu večerních šatů. Tato disciplína mi přišla velmi uvolněná, měly jsme nacvičenou chůzi, k tomu hrála výborná hudba, navíc jsme na sobě měly krásné šaty. Prostě jsem z toho měla výborný pocit.

Snažili se vám pořadatelé nebo i moderátor večera, Jan Čenský, pomáhat?
Určitě ano. Třeba Jan Čenský byl velice příjemný, snažil se z nás shodit trému a neustále nás uklidňoval. I pořadatelé, tedy většina, se nám snažili pomáhat. Někteří na nás byli trochu přísnější, snažili se nás trochu usměrňovat, ale to už k takové soutěži patří a rozhodně jsme to nebraly nijak negativně.

Byla to vaše první zkušenost s podobnou soutěží?
S podobnou soutěží určitě ano. S vystupováním před publikem však již mám určité zkušenosti. V době, kdy jsem navštěvovala základní školu, jsem se zúčastnila pěvecké soutěže Žďárský skřivánek, ve které se mi tehdy podařilo zvítězit.

Jaké panovaly vztahy mezi jednotlivými soutěžícími? Nesly se v kamarádském duchu, nebo byla mezi dívkami cítit určitá rivalita a napětí?
Mezi finalistkami byly velice dobré vztahy, nebyly žádné problémy, tedy já jsem žádné nepostřehla. Všechny jsme se mezi sebou normálně bavily, žádná nepřátelská atmosféra nepanovala. Vzájemně jsme se také podporovaly a přály si úspěch.

Předpokládám, že jste ze svého umístění měla velkou radost?
Samozřejmě. Jak jsem již říkala, věřila jsem, že bych se mohla slušně umístit, a dvě ocenění mi udělala ohromnou radost. Přiznám se, že větší jsem měla z titulu Miss sympatie, kterou volili diváci přímo v sále. Byla jsem z tohoto titulu příjemně překvapená. Vůbec jsem to nečekala, protože některé dívky měly v hledišti daleko větší podporu než-li já.

Jaké ceny jste si ze soutěže odnesla?
Kromě věcných darů, mimochodem velice krásných, jsem vyhrála možnost pobytu pro dvě osoby v zahraničí. Rozhodla jsem se, že této možnosti využiji, a vyrazíme spolu s mojí sestrou Magdou, která mě s rodiči v průběhu celé soutěže velmi podporovala.

Setkáváte se s nějakými ohlasy na vaši účast v soutěži, případně na výsledek, kterého jste dosáhla?
Moji blízcí, jak z rodiny, tak i kamarádi, mi gratulovali a moc mi úspěch přáli. Nějaký významnější ohlas jsem nezaznamenala. Nemyslím si, že bych dosáhla zase takového úspěchu, že by z toho měl být nějaký větší rozruch. Potěšila mě ještě blahopřání od mých učitelů ve škole, čehož si hodně vážím.

Účast v podobných soutěžích bývá pro mnoho dívek prvním krůčkem v jejich případné budoucí kariéře modelky. Máte podobné ambice?
Přiznám se, že mým snem je pracovat jako modelka, této možnosti se tedy určitě nezříkám. V budoucnu bych se velice ráda zúčastnila soutěže Miss České republiky.

---------------

Přehled udělených titulů:

Miss Vysočiny 2009 a Nejkrásnější dívka Vysočiny – Jana Zemanová, Batelov;

1. vicemiss – Simona Kadlecová, Čejč;

2. vicemiss a Miss sympatie – Marie Sáblíková, Nová Ves u Nového Města na Moravě;

Miss tip Hitrádia Vysočina a Miss tip Deníku – Hana Brázdová, Chotěboř; Miss internet a Miss tip Nice magazínu – Pavla Remsová, Bohdalov.

Zvláštní cena – Král moderátorů Miss Vysočiny – Jan Čenský

Kdo je Marie Sáblíková?

Narodila se 17. března 1992 v Novém Městě na Moravě a trvale žije v Nové Vsi u Nového Města na Moravě.

V současné době navštěvuje 2. ročník Střední školy obchodu a služeb ve Žďáře nad Sázavou. Mezi její koníčky patří zpěv, tanec, hudba a sport.

Zúčastnila se letošního ročníku soutěže Miss Vysočiny, kde získala titul 2. vicemiss a titul Miss sympatie udělovaný publikem.

--------------

Více o soutěži najdete v sekci Související články

Tomáš Pohanka

23.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 20 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z pryže Operátor odstředivého lití. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vaše pracovní náplň:, výroba polotovarů z technických plastů;, kontrolní operace podle pracovních postupů;, , Váš profil:, výuční list v oblasti strojírenství výhodou;, nevyučené v oboru zapracujeme;, manuální zručnost, samostatnost a spolehlivost;, , Nabízíme:, rozmanitou pracovní náplň u moderní a perspektivní společnosti;, 5 týdnů dovolené;, příspěvek na závodní stravování;, zvýhodněný mobilní tarif;, odborná školení;, roční odměnu až do výše jedné měsíční mzdy;, mimořádné odměny;, zaměstnání vhodné i pro absolventy;, možnost nástupu ihned. Pracoviště: Schwartz technické plasty čr s.r.o. - pracoviště nové město n.m., Petrovická, č.p. 312, 592 31 Nové Město na Moravě. Informace: Lenka Šperlingová, +420 566 503 530.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 20 500 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o seniory (kromě péče o zdravotně postižené) SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/ICE - Bystřice nad Pernštejnem. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, - přímá práce s uživateli služby v jejich domácím prostředí, - jednání se zájemci, vedení individuálního plánování , - vedení dokumentace, , Místo výkonu práce: Bystřice n. P. a okolí , , Nástup: září/říjen 2018, popř. dle domluvy, , Nabízíme:, - zajímavou a smysluplnou práci, , - možnost seberealizace a další vzdělávání,, - práci na plný, případně zkrácený úvazek, , - zaměstnanecké benefity,, - zázemí stabilní organizace., , Požadujeme:, - odborné vzdělání dle zákona č. 108/2006 Sb.,, - předpoklady pro práci s lidmi, , - spolehlivost, zodpovědnost, bezúhonnost, , - řidičský průkaz sk. B - aktivní řidič/ka,, - očkování proti žloutence typu B a zdravotní průkaz., , Uvítáme:, - praxi v sociálních službách., , V případě zájmu o uvedenou pozici zasílejte motivační dopis a profesní životopis , na adresu Charitní pečovatelská služba, Hornická 643, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, nebo na email: katerina.kucerova@zdar.charita.cz do 3. 9. 2018., , Bližší informace: Mgr. Kateřina Kučerová, tel. 777 155 374, , email: katerina.kucerova@zdar.charita.cz. Pracoviště: Diecézní charita brno - oblastní charita zr - charitní pečovatelská služba - bystřice nad pernštejnem, Hornická, č.p. 643, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem. Informace: Kateřina Kučerová, +420 777 155 374,566 551 766.

Kultura a sport - Kultura a sport Odborní pracovníci 24 000 Kč

Specialisté v knihovnách a v příbuzných oblastech Dokumentarista/dokumentaristka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň:, • Řízení provádění změn v informačním prostředí Agile a SAP, • Supervize změnového řízení dle požadavků systému kvality, • Dohled nad kompletností a včasností prováděných změn, • Vydávání, distribuce a archivace interní předpisové dokumentace, • Vydávání schválených specifikací v informačním systému , • Vytváření reportů v systému Agile, • Sledování stavu projektů, Požadujeme:, • SŠ/VŠ vzdělání technického popř. ekonomického směru , • Pokročilá znalost MS Office (Excel, Word, PowerPoint, Outlook) , • Středně pokročilá znalost anglického jazyka, • Pečlivost a zodpovědnost při práci s daty, • Schopnost a ochota pracovat v týmu, Nabízíme: , • Zajímavá perspektivní práce v mezinárodní společnosti, • Možnost odborného růstu a profesního rozvoje, • Odpovídající mzdové ohodnocení , • Zaměstnanecké benefity, • Příjemné pracovní prostředí , • Nástup dle dohody, • Smlouva na dobu neurčitou. Pracoviště: Arrow international cr, a.s. - odštěpný závod žďár nad sázavou, Jamská, č.p. 2359, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Darina Hemzová, +420 566 510 410.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 80 Kč

Pomocníci v kuchyni pomocný kuchař. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní poměr na 1 rok s možností prodloužení na dobu určitou, možnost ubytování. Pracoviště: Petra daňková - pracoviště pension vysočina, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Petra Daňková, +420 606 132 927.


Ilustrační foto

Ve Žďáře hledají nové sekáče trávníků, zakázku rozdělili napůl

Videosouhrn 17. srpna 2018

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

Třetí liga: Oba zástupce čeká daleká cesta

Velké Meziříčí, Nové Město na Moravě – Velmi těžký a hratelný soupeř. To jsou vhodné přívlastky pro protivníky zástupců z Vysočiny. Nováček z Nového Města na Moravě se ve třetím kole Fortuna MSFL představí dnes na půdě exdruholigového Frýdku-Místku, fotbalisty Velkého Meziříčí zavede cesta do Uherského Brodu.

Nedělní odpoledne nabídne dvě derby

Vysočina – Dvě derby nabídne třetí kolo divize D, obě mají výkop v neděli o půl páté. Polenský Slavoj přivítá rivala ze Žďáru nad Sázavou, ždírecký Tatran bude hostit Velkou Bíteš. Jako první vstoupí do bojů však fotbalisté Staré Říše, kteří se představí na hřišti posledního týmu tabulky, Nových Sadů.

OBRAZEM: Lesy ničí kůrovec, vytěžené dříví nikdo nechce

Vysočina – Kůrovcová kalamita se neustále stupňuje, od roku 2015 je rok co rok napadeného dřeva zhruba třikrát více. Letošek bude na Vysočině zřejmě vůbec nejkritičtější dosud.

Kraj školí mladé v první pomoci

Vysočina – Téměř každý školák a středoškolák v kraji dvakrát za svou školní docházku absolvuje kurz první pomoci. „Na zajištění profesionálního školení spolupracuje Kraj Vysočina se středními zdravotnickými školami, s krajskou záchrankou a oblastními spolky Českého červeného kříže,“ objasnil náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný (ČSSD).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT