„Kolpingovu rodinu tvoří několik desítek nadšených lidí," sdělil její předseda a radní města Ladislav Koubek. Zabývají se především prací s dětmi a mládeží. „Věřím, že jejich aktivity jsou v Bíteši vidět a přispívají k oživení společenského života," vysvětlil Koubek. S ohledem na roli křesťanských hodnot v celém kolpingovu hnutí zahájí pořadatelé program církevním obřadem.

„Součástí oslav bude slavnostní bohoslužba, na kterou přijedou kněží pocházející z Velké Bíteše," sdělil Koubek. Ta začne v kostele svatého Jana Křtitele. „Dále bude následovat posezení se spolu s členy a podporovateli Kolpingovy rodiny a vyvrcholením bude večerní zábava," potvrdil Koubek. Ještě před tím účastníci povečeří v restauraci U Raušů. Dorazí i hudební hosté.

„Po celý večer nám bude hrát kapela Eremy," informoval pořadatel. Její repertoár je typický žánrovou pestrostí. Na pódiu se však neobjecí samotná. „Jejich hlavním hostem bude Pavel Helan," řekl Koubek. Je to český písničkář a kytarista, který se v minulosti zviditelnil i jako finalista televizní talentové soutěže. Naposledy měl ve městě vystoupení na konci srpna na tradiční akci Loučení s prázdninami. „Účastníci budou moci zavzpomínat a v pošmourném listopadu se znovu zahřát jeho krásnou hudbou," řekl Koubek.

Poslední vystupující bude Katka Vrzalová, „Je zástupkyní mladých začínajících bítešských muzikantů," dodal Koubek. Spokojenost vyjádřil i místostarosta Bíteše Tomáš Kučera. „Máme radost, že se nám podařilo do Bíteše dostat tak dobré muzikanty," vyjádřil se Kučera. Vstupenky na akci si zájemci mohou zajistit v předprodeji v Informačním centru a klubu kultury města Velké Bíteše nebo zítra přímo na místě, pokud budou ještě nějaké volné k dispozici.

Kolpingové hnutí založil v roce 1849 katolický kněz Adolf Kolping pro lidi poškozené průmyslovou revolucí. Inspiroval tím velkobítešské k založení jejich sdružení v roce 1996. Podílí se na aktivitách pro mládež, děti, rodiny i seniory.

Program

Oslavy 20. výročí Kolpingovy rodiny Velká Bíteš se uskuteční v sobotu 19. listopadu 2016 s tímto programem:

15:00 SLAVNOSTNÍ MŠE SVATÁ – kostel sv. Jana Křtitele

16:30 ODPOLEDNÍ POSEZENÍ PRO ČLENY S POSLUPRACOVNÍKY (restaurace U Raušů)
- zdravice
- promítání fotografií z historie a současnosti Kolpingovy rodiny
- hudební trio Bohumilové

18:30 VEČEŘE (restaurace U Raušů)

19:30 KOLPINGFEST (kulturní dům)
- hraje kapela Eremy
- host Pavel Helan
- zazpívá Katka Vrzalová