První dva ročníky zábavné hudební akce byly stejné, ale přitom velmi odlišné. Na obou z nich se diváci a posluchači mohli setkat s nadšenými amatéry i profesionály ovládajícími hru na harmoniku či heligonku.

A ani na jednom z uplynulých ročníků nechyběl skvělý imitátor Vlasty Buriana Pavel Kopecký, který vloni v Rokytně slíbil, že se tam opět vrátí.

Odlišnost obou ročníků naopak zavinilo počasí. Při prvním ročníku harmonikáře provázela jasná a slunečná obloha, která přilákala nebývalý počet posluchačů. Podruhé naopak občasný déšť mnoho návštěvníků od akce odradil. Proto se tentokrát pořadatelé, tedy členové Sboru dobrovolných hasičů Rokytno, rozhodli, že v případě nepřízně počasí bude akce přeložena do nedaleké chaty Studnice.

Rokytenská harmonika neboli setkání harmonikářů a heligonkářů se bude konat v neděli od 14 hodin ve výcvikovém středisku Sboru dobrovolných hasičů v Rokytně – na Obůrce.

Akcí bude provázet moderátor Pavel Kopecký ze Sezemic u Pardubic. Připraveno je jídlo, pití, kvalitní zábava, tanec a samozřejmě heligonky a harmoniky.