Kromě věhlasného pražského orchestru přijede i Rudolf Hrušínský mladší, který zarecituje pár veršů z básnické tvorby Karla Wojtyly. „Do Žďáru přijede špičkové hudební těleso, které návštěvníkům nabídne kvalitní program. Mají se na co těšit," řekl farář farnosti svatého Prokopa Tomáš Holý.

Styl orchestru vychází z bohatých tradic české komorní hry. Repertoár zahrnuje především barokní, klasické a romantické skladby, ale i řadu soudobých děl. Ve Žďáře zahraje výběr známých skladeb od čtyř proslulých hudebních skladatelů Händela, Mozarta, Vivaldiho a Bacha.

Kostel navštíví také herec Rudolf Hrušínský mladší, který přednese verše z básnické tvorby Karla Wojtyly, později papeže Jana Pavla II. „Jedná se o básně, které Jan Pavel napsal jako mladý kněz. Hlavním tématem je především smysl života a hledání Boha člověkem," uvedl Holý. Koncert začne v 19 hodin. Vstupné je 230 korun, pro děti do patnácti let zdarma. „Koncert organizujeme k oslavám svátku Jana Pavla II. Přesněji jde o výročí zahájení jeho pontifikátu v roce 1978," řekl Holý.